Wielkie emocje na Zolder

Wielkie emocje na Zolder

Podaj dalej

Najszybszy w pierwszym wyścigu KIA Lotos Race na torze Zolder był Karol Urbaniak, jednak pomimo to zwycięstwo powędrowało w ręce Michała Śmigla.

12027262_1017914704937391_7315195856662994636_o

Urbaniak znakomicie rozpoczął rywalizacje i już na pierwszym okrążeniu wypracował sobie bezpieczną przewagę nad konkurentami. Pech dopadł za to Damiana Litwinowicza, który zjechał do boksów już po pierwszym kółku. W tym samym czasie rewelacyjnie radził sobie Paweł Malczak, który przesunął się z szóstej na pierwszą pozycje. Jeszcze z dalszego miejsca musiał startować Michał Śmigiel, jednak lider klasyfikacji generalnej w mistrzowski sposób co okrążenie skutecznie przebijał się do przodu. W tym samym czasie rywalom coraz bardziej odjeżdżał Urbaniak, jedyny kierowca, który miał szanse go dogonić – Malczak wycofał się z rywalizacji z powodu problemów ze skrzynią biegów. Goniący Śmigiel w połowie wyścigu przesunął się na 3. miejsce. Zawodnik z Sopotu do ostatnich metrów naciskał drugiego Alberta Legutko, jednak nie udało mu się go wyprzedzić. Na ostatnich okrążeniach doszło do kolizji pomiędzy Pawłem Wysmykiem a Radkiem Turkiem, w wyniku której ten pierwszy wyleciał z toru i utknął w pułapce żwirowej. Turek za całe zdarzenie został ukarany przejazdem przez pit lane.

Linię mety jako pierwszy minął Urbaniak przed Legutko i Śmigielem. Jednak w wyniku protestów kierowców po wyścigu ukarano dziewięciu zawodników – Karola Urbaniaka, Konrad Wróbel, Paweł Wysmyk, Albert Legutko, Paweł Malczak, Max Zschuppe, Mike Beckhusen, Pierre Neve i Roxanne Treuberg za falstart otrzymali 25 sekund kary. Dzięki temu ze zwycięstwa mógł się cieszyć Śmigiel. Podium uzupełnili Filip Tokar oraz Karol Urbaniak.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News