Wielki powrót Hummera. Elektryczny pickup o mocy 1000 KM rozpędzi się do 100 km/h w 3 sekundy

Hummer powrócił. Nie będzie to jednak potężny SUV z silnikiem V8, jakiego wszyscy pamiętamy. Tym razem, tak zwany GMC Hummer EV zadebiutuje jako w pełni elektryczny pickup o mocy ponad 1000 koni mechanicznych. 

Wielki powrót Hummera. Elektryczny pickup o mocy 1000 KM rozpędzi się do 100 km/h w 3 sekundy
Podaj dalej

Hummer EV to pierwszy w pełni elektryczny pojazd wyprodukowany przez GMC. To również pierwszy elektryczny pickup dla koncernu GM, bowiem właśnie tak został zapowiedziany nowy Hummer. Ma on mieć właściwości jezdne odpowiednie do poruszania się zarówno na drodze publicznej, jak i w terenie. 

Niestety, wszystkie szczegóły dotyczące nadchodzącego elektrycznego Hummera nie są jeszcze znane. Informacje takie jak pojemność baterii, czas ładowania i cena wciąż pozostają nieznajomą. 

Prawdopodobnie dowiemy się więcej podczas oficjalnej prezentacji zaplanowanej na wiosnę tego roku. Na razie firma zapewnia nam lakoniczny teaser, prezentując staroświeckiego grilla nowego Hummera. Z filmu dowiadujemy się również o imponujących wskaźnikach wydajności. 

Od 0 do 100 km/h GMC Hummer EV rozpędzi się w zaledwie trzy sekundy. Wszystko dzięki ogromnemu silnikowi elektrycznemu produkującemu 1000 KM i dysponującemu momentem obrotowym 1500 Nm. 

GMC zapowiedziało obszerniejszy teaser, który ma pojawić się jako spot reklamowy w trakcie nadchodzącego Super Bowl. „Cicha rewolucja”, bo takim hasłem promuje nowego Hummera, nastąpi w pełni 20 maja 2020 roku. Ciężarówka wyprodukowana przez GM w zakładzie Detroit-Hamtramck trafi do sprzedaży jesienią 2021 roku. 

GMC produkuje wysokiej jakości pickupy i SUV-y, a GMC Hummer EV przeniesie je na nowy poziom – powiedział Duncan Aldred, wiceprezydent Global Buick i GMC. – Jesteśmy podekscytowani, że możemy zadebiutować z naszym nowym pickupem o zerowej emisji podczas największej nocy reklam telewizyjnych.

https://wrc.net.pl/najwieksi-twardziele-na-rynku-amerykanskim

Przeczytaj również