Wielki finał

Wielki finał

Podaj dalej

W pierwszy weekend października zakończą się zmagania Volkswagen Golf Cup 2015. Po wizytach na Oschersleben, Slovakia Ringu, Lausitzringu, Sachsenringu oraz w Brnie, puchar zawita do stolicy Wielkopolski, by na Torze Poznań ugościć finał mistrzostw.

fot. VW Golf Cup
fot. VW Golf Cup

W stawce oczywiście nie zabraknie Piotra Parysa, który na naszym jedynym torze wyścigowym dwukrotnie stawał na podium.

Tor Poznań jest doskonale znany wszystkim zawodnikom, więc walka będzie toczyła się o ułamki sekund i każdy centymetr toru. Piotrek ma już za sobą pierwsze sukcesy na tym obiekcie, jednak wtedy jeździł on w innej serii wyścigowej. Dla Volkswagen Golf Cup ma być to pierwsza i jedyna wizyta w Przeźmierowie, więc zawodnicy będą musieli sobie przypomnieć jak się jeździ przed własną publicznością.

Wyścigi na Torze Poznań zaczęto organizować w 1977 roku. Od tamtej pory nitka stała się ostoją sportów motorowych w naszym kraju i lokalne serie często na nim goszczą – również puchar Golfa kilkukrotnie wizytował w stolicy Wielkopolski. Nitka liczy nieco ponad 4 kilometry i składa się na nią 14. zakrętów. Najszybsze okrążenie przejechał tutaj Tomas Kostka, który autem klasy DTM zatrzymał stoper na 1:24,401s.

Weekend pucharu Golfa rozpocznie się już w piątek o godzinie 10:00, kiedy rozpocznie się pierwszy trening. Druga tura pracy nad samochodami odbędzie się o 12:55. Tego samego dnia zawodnicy zmierzą się jeszcze podczas kwalifikacji, które zadecydują o ustawieniu na polach startowych do obu wyścigów. Sobota będzie stała pod znakiem finałowych zmagań – o godz. 9:45 zawodnicy ustawią się na starcie pierwszego wyścigu, natomiast ostatnie w tym sezonie punkty zostaną rozdane o godz. 14:00. W sobotę odbędzie się także uroczysta gala, w trakcie której nastąpi oficjalna koronacja tegorocznego mistrza!

Piotr Parys Przed nami ostatnia runda mojego debiutanckiego sezonu w cyklu Volkswagen Golf Cup. Tor Poznań jest jednym z moich ulubionych obiektów, dlatego dam z siebie wszystko, aby dojechać do mety na jak najlepszej pozycji. Jestem bardzo zadowolony ze swojego tempa podczas ostatniego weekendu na torze w Brnie, gdzie udało mi się minąć linię mety na bardzo dobrych miejscach. Oczywiście, postaram się utrzymać dobrą passę i powalczyć z Simo Muhonenem o tytuł najlepszego debiutanta roku 2015 w klasyfikacji generalnej. Jest to jedyna runda rozgrywana w Polsce, co zawsze budzi dodatkowe emocje. Mam bardzo przyjemne wspomnienia z Torem Poznań, na którym w ubiegłym roku byłem drugi w dwóch wyścigach KIA Lotos Race. Tym razem z pewnością osiągnięcie takiego wyniku będzie dużo większym wyzwaniem, ale stanę do walki i dam z siebie wszystko aby poprawić ten rezultat, trzymajcie kciuki!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News