Wiele nowości w tegorocznym Rajdzie Niemiec

Wiele nowości w tegorocznym Rajdzie Niemiec

Podaj dalej

Organizatorzy tegorocznego Rajdu Niemiec przygotowali dla kibiców całą masę atrakcji i nowości, włączając w to nową bazę rajdu, nowe odcinki specjalne, a także nowy miejski superoes.

W piątek poznaliśmy harmonogram tegorocznej asfaltowej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata, składający się z 21 odcinków specjalnych. 10 runda tegorocznego czempionatu po raz pierwszy od 2006 roku zawita w parku serwisowym zlokalizowanym w Bostalsee, tuż przy granicy z Luksemburgiem.

Taka decyzja została podjęta po to, by ułatwić zarówno kibicom, jak i zawodnikom, dostęp do odcinków specjalnych. Baza rajdu została zlokalizowana w Bosen, obok Bostalsee.

Rajd rozpocznie się w czwartkowy wieczór na placu Tbilisser w centrum miasta Saarbrucken. Tuż po ceremonii startu zawodnicy rozpoczną właściwą rywalizację, ścigając się na ulicach Saarbrucken.

Podobnie jak w latach poprzednich, winnice w regionie Mozeli będą kluczowym miejscem rozgrywania piątkowych odcinków specjalnych, a najszybsi rajdowi kierowcy świata pojawią się m. in. na próbach Mittelmosel, czy Grafschaft. W piątek kibice będą mieli też okazję do śledzenia zupełnie nowego, sprinterskiego odcinka specjalnego Wadern-Weiskirchen.

W sobotę akcja przeniesie się na klasyczny Panzerplatte, na którym rozegrana zostanie większość z dziewięciu sobotnich odcinków specjalnych. Czeka nas także trzykrotny przejazd Arena Panzerplatte oraz dwukrotny najdłuższego w hamornogramie oesu o tej samej nazwie.

Finałowy dzień to już dwa dwukrotnie przejeżdżane oesy Losheim am See oraz St. Wendeler Land.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News