Węgierska piękność będzie ścigać się z Polakami w Audi R8 LMS Cup

Węgierska piękność będzie ścigać się z Polakami w Audi R8 LMS Cup

83 interakcje
Węgierska piękność będzie ścigać się z Polakami w Audi R8 LMS Cup

Podaj dalej

Ruszający w ten weekend Audi R8 LMS Cup nie będzie miał wyłącznie męskiej stawki. Jednym z 495-konnych aut GT4 pojedzie Vivien Keszthelyi. 17-latka z Węgier będzie drugą najmłodszą uczestniczką pucharu po 16-letnim Bartoszu Paziewskim.

Vivien to uczestniczka programu dla utalentowanych kierowców Audi Sport Racing Academy, do którego dostała się w 2015 r. W tym samym rokuu wywalczyła trzecie miejsce w punktacji Suzuki Swift Cup Europe. W 2016 r. wywalczyła mistrzostwo Węgier w wyścigach w kat. D4 -2000, błyszcząc także w Mistrzostwach Strefy Europy Centralnej. W minionym sezonie ze zmiennym szczęściem startowała w Audi Sport TT Cup rywalizując z naszą Gosią Rdest. Teraz spróbuje sił za kierownicą Audi R8 LMS GT4.

W tak prestiżowej monomarkowej serii wszystko może się wydarzyć ze względu na równe osiągi samochodów – zauważa Vivien Keszthelyi. – Nie znam za bardzo moich rywali, więc nie mam zbyt dokładnych oczekiwań w tym momencie. Moim celem jest, tak ja w poprzednich sezonach, dać z siebie jak najwięcej – dodaje.

Pierwsze odpowiedzi na pytania, jak może wyglądać układ stawki i kto będzie faworytem, poznamy już jutro. Na torze Hockenheim odbędą się dwie sesje treningowe. W sobotę i niedzielę zaplanowano pierwsze wyścigi sezonu, poprzedzone kwalifikacjami. Polaków będą reprezentować Robin Rogalski i Bartosz Paziewski. Audi R8 LMS Cup jest serią towarzyszącą weekendom serii DTM.

Tekst: Marcin Zabolski

Tagi: Audi R8 CupSeyffarth MotorsportAudi SportDTMRobin Rogalski, Bartosz Paziewski, Vivien Keszthelyi

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News