Węgierska piękność będzie ścigać się przed własną publicznością

Węgierska piękność będzie ścigać się przed własną publicznością

Węgierska piękność będzie ścigać się przed własną publicznością

Podaj dalej

Już w najbliższy weekend do rywalizacji wraca cykl Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup – na torze Hungaroring przed własną publicznością ścigać będzie się Vivien Keszthelyi, jedyna węgierska zawodniczka w stawce pucharu.

Już w najbliższy weekend położony tuż pod Budapesztem obiekt Hungaroring będzie areną zmagań trzeciej rundy nowopowstałego cyklu Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup. W czterech pierwszych wyścigach sezonu 2018 aż trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stawał mistrz Volkswagen Scirocco R Cup z 2010 roku – Kris Heidorn. Jego dominację na Lausitzringu przełamał jednak 16-letni Bartosz Paziewski, który przed weekendem wyścigowym w stolicy Węgier wymieniany jest w gronie faworytów.

Oczy węgierskich kibiców będą jednak zwrócone w kierunku pięknej Vivien Keszthelyi, która w czterech pierwszych wyścigach sezonu na Hockenheim i Lausitzring aż dwukrotnie stawała na podium.

Jestem bardzo dumna z tego, co pokazałam w trakcie dwóch pierwszych rund sezonu, kończąc dwukrotnie wyścigi na podium. Zawsze prowadziliśmy czystą walkę i czyste manewry wyprzedzania, co jest dla mnie niezwykle istotne. Stawka cały czas przyspiesza, co oznacza dużo bardziej zaciętą rywalizację w kolejnych rundach.

Vivien, która w sezonie 2017 ścigała się w Audi Sport TT Cup wspólnie z Gosią Rdest, już nie może doczekać się wyjazdu na swój domowy tor.

 Dla każdego kierowcy ściganie się przed własną publicznością jest czymś szczególnym. Po dwóch latach nieobecności w końcu na początku czerwca wrócę na Hungaroring. Moim celem będzie z pewnością ukończenie dwóch wyścigów na podium. Mam nadzieję, że uda mi się wykonać ten plan.

 

Pierwsza sesja treningowa na Hungaroringu rozpocznie się w najbliższy piątek o godzinie 14:20 – będzie to idealna okazja do zapoznania się z torem, a także znalezienia optymalnych ustawień Audi R8 LMS GT4. Wyścigowy samochód wyposażony jest w benzynowy silnik V10 osiągający moc 495 KM, która na tylne koła przenoszona jest dzięki 7-stopniowej skrzyni biegów.

Kolejne piątkowe zajęcia rozpoczną się tuż po pierwszym oficjalnym treningu DTM – zawodnicy po raz drugi na torze pojawią się o godzinie 16:56. Trwająca 45 minut sesja będzie ostatnią przygotowującą zawodników i ich samochody do kwalifikacji oraz dwóch wyścigów zaplanowanych na sobotę i niedzielę.

Następnego dnia o godz. 8:35 kierowcy fabrycznych zespołów Audi, BMW i Mercedesa przystąpią do drugiego treningu, a już o 11:20 będziemy mogli podziwiać czasówkę w wykonaniu najszybszych samochodów turystycznych na świecie.

Uczestnicy Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup do sesji kwalifikacyjnej przystąpią o godzinie 09:25. Po 45 minutach walki z czasem poznamy układ stawki przed pierwszym wyścigiem, a na polach startowych toru Hungaroring ustawią się zawodnicy Formuły 3. Uczestnicy pucharu organizowanego przez niemiecką stajnię Seyffarth Motorsport do swojego 1. wyścigu przystąpią punktualnie o godzinie 15:25.

Finałowym dniem 2. rundy sezonu 2018 Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup będzie niedziela – jako pierwsi na torze znów pojawią się kierowcy DTM, natomiast zawodnicy startujący za kierownicą Audi R8 LMS GT4 wyjadą tego dnia na tor dwukrotnie. O godzinie 09:25 rozpocznie się 2. sesja kwalifikacyjna, która wyłoni zdobywcę pole position przed drugim i jednocześnie ostatnim wyścigiem weekendu, zaplanowanym na godzinę 15:10.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News