Warsaw Motor Show: Avalon EXTREME zaprezentuje auto WRC sterowane 2 joystickami

Warsaw Motor Show: Avalon EXTREME zaprezentuje auto WRC sterowane 2 joystickami

71793590_615979075600098_8132682482358157312_o

Podaj dalej

Podczas trwających w weekend 25 – 27 października targów Warsaw Motor Show zespół Avalon EXTREME zaprezentuje jedyne na świecie auto rajdowe sterowane za pomocą dwóch joysticków.

Hyundai i20 WRC Proto HOOLIGAN – tak nazywać się będzie nowy samochód zespołu Avalon EXTREME. Zawodnikiem ekipy jest sparaliżowany w 95% Sebastian Luty. Jedyne na świecie, wyjątkowe auto rajdowe sterowane będzie za pomocą dwóch joysticków.

„Po wypadku osiągnąłem więcej niż przed” – tak brzmi motto życiowe Sebastiana Lutego, który bierze sprawy w swoje niepełnosprawne ręce i mówi „Przestań się mazać – chłopaki nie płaczą”. Zawodnik reprezentujący barwy zespołu Avalon Extreme nie zgadza się z aktualnym wizerunkiem osób niepełnosprawnych w Polsce i chce to zmienić. „To zaraźliwy sposób życia, który się rozprzestrzenia – zrozumiesz jak spróbujesz” – mówi.

Luty ma na swoim koncie m. in. zwycięstwa w czterech rundach Avalon EXTREME Race Day Cup 2018 w kategorii ON. Niepełnosprawny zawodnik stawał także na podium w kategorii AWD, czy w klasyfikacji generalnej ON. Kierowcę korzystającego do tej pory z Mitsubishi Lancera EVO X mogliśmy obserwować także w zawodach Tor Poznań Track Day. W tym roku finiszował on na 2. miejscu w klasie PROFI3500 i 13. miejscu w generalce.

Gorąca premiera

W najbliższy weekend na targach Warsaw Motor Show zespół zaprezentuje nowy samochód, Hyundaia i 20 WRC Proto HOOLIGAN.

Adaptacja auta WRC na potrzeby osoby z niepełnosprawnością wiązała się z miesiącami wypełnionymi projektowaniem, składaniem, przebudowywaniem i testami. Ta sztuka wymagała zaangażowania fachowców z różnych dziedzin: mechaników, specjalistów od elektroniki i programistów.

W niedzielę 27 października o godzinie 15:00 odbędzie się oficjalna premiera na Scenie Głównej Targów w hali F. O aucie i procesach jego powstawania opowie zawodnik Sebastian Luty, a także jego pilot i mechanik zespołu – Maciej Manejkowski. Do załogi dołączy również Grzegorz Duda, producent auta.

Zespół Avalon Extreme po premierze zaprasza do Strefy Gwiazd, gdzie będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i zebrać autografy. Samochód będzie można obejrzeć na targach już od piątku 25 października w strefie Avalon EXTREME w hali F.

EXTRAsprawni sportowcy

Nice‼️😎😃Spot naszej kampanii #EXTRAsprawni został nominowany w kategorii wideo sportowe do Nagrody Biznesu Sportowego. Co myślicie o naszej kampanii?Stay Avalon Extreme♿️☠️

Gepostet von Sebastian Luty – Avalon Extreme am Freitag, 8. Februar 2019

Dołącz do wydarzenia na FB: LINK

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News