Walter Rohrl wraca do Monte Carlo

Walter Rohrl wraca do Monte Carlo

Walter Rohrl wraca do Monte Carlo

Podaj dalej

Legenda Rajdowych Mistrzostw Świata, Walter Rohrl, w nowym roku wróci za kierownicę słynnego Audi Quattro A2 – podaje do wiadomości francuski portal rallye-sport.fr.

Niemiecki kierowca, znany z zamiłowania do marki z czterema pierścieniami, wystartuje w historycznym Rajdzie Monte Carlo (25 stycznia – 1 lutego). Rohrl ma na koncie aż cztery zwycięstwa we francuskim klasyku: 1980 (Fiat), 1982 (Opel), 1983 (Lancia) oraz 1984 (Audi).

„Król Walter” po raz ostatni stanął na starcie Rajdu Monte Carlo w 1987 roku, kiedy za kierownicą Audi 200 Quattro zameldował się na mecie z trzecim rezultatem.

Jak sam przyznał, to dla niego szczególny moment: – Zwycięstwo w Rajdzie Monte Carlo zawsze było moim celem. Tym razem będę miał przyjemność wzięcia udziału w historycznej edycji, dla zabawy i bez żadnej presji. Audi Quattro będzie do tego idealnym narzędziem, a ja zamierzam skupić się na czerpaniu frajdy z jazdy, a nie osiąganiu niesamowitych wyników – przyznał Walter Rohrl dla niemieckiego Rallye Magazinu.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News