Walka gigantów w Portugalii

Już w czwartek o godzinie 20:03 czasu polskiego wystartuje pierwszy odcinek specjalny tegorocznej edycji Rajdu Portugalii – SSS Lousada. Bez wątpienia jedną z najciekawszych kwestii podczas tej imprezy będą rozstrzygnięcia w ekipie Skody. Kto okaże się lepszy – Andreas Mikkelsen, czy Pontus Tidemand?

Walka gigantów w Portugalii
Podaj dalej

Na pierwszy rzut oka mogło by się wydawać, że będzie to walka doświadczenia z młodością. Nic bardziej mylnego, przynajmniej, jeżeli chodzi o wiek, gdyż Andreas Mikkelsen jest starszy tylko o rok od swojego Szwedzkiego kolegi ze Skody. Widoczna przewaga u Norwega położona jest jednak gdzie indziej. Były zawodnik Volkswagen Motorsport swój pierwszy poważny rajd zaliczył w wieku 17 lat, zaś na Tidemanda pora przyszła, kiedy miał lat 21.

Andreas Mikkelsen wygrał w tym roku Rajd Monte Carlo oraz Rajd Korsyki, zaś Pontus Tidemand zapisał na swoje konto Szwecję, Meksyk oraz Argentynę. Ci dwaj zawodnicy rozdzieli między sobą wszystkie rundy w klasyfikacji WRC 2 w tym sezonie. Podczas Rajdu Portugalii któryś z nich będzie musiał w końcu przegrać.

Rajd Portugalii jest pierwszą z obowiązkowych rund sezonu 2017. Każdy, kto chce się znaleźć w wynikach na koniec sezonu, musi wziąć udział w tej imprezie. To sprawia, że w klasyfikacji WRC 2 zobaczymy na starcie aż 20 zawodników.

Przeczytaj również