Walka Fabii z Fiestą na zapleczu

Walka Fabii z Fiestą na zapleczu

Podaj dalej

Podczas nadchodzącego Rajdu Niemiec czekają nas nie lada emocje. Fascynująca walka czeka nas nie tylko na szczycie, w WRC 2 wystartuje 17 głodnych sukcesu zawodników pukających otwarcie do bram największych rajdowych zespołów na świecie.

Jako pierwszy z kategorii WRC 2 na trasę wyruszy Pontus Tidemand. Dla Szweda będzie to powrót do mistrzostw świata po przerwie na Rajd Finlandii. Zawodnik w Skodzie Fabii R5 wygrał już w tym roku 4 rajdy i bez wątpienia w Niemczech będzie należał do grona głównych faworytów. Z całą pewnością do tego grona zaliczany musi być również Teemu Suninen. Fin w imponujący sposób zadebiutował w samochodzie klasy WRC. W Polsce był 6., w Finlandii 4. Teraz wraca do samochodu R5 z bagażem doświadczenia na najwyższym poziomie.

Do WRC 2 w końcu zgłoszony jest Eric Camilli. Reprezentant M-Sportu po roku za kierownicą „wurca” notuje obecnie sezon w niższej kategorii. Najlepiej poradził sobie do tej pory w Rajdzie Sardynii, gdzie wygrał w klasie RC2. Do WRC 2 nie był zgłoszony, podobnie jak w Finlandii i Polsce. Grono głównych faworytów zamyka asfaltowy specjalista Jan Kopecky. Broniący barw zespołu Skoda Motorsport zawodnik wygrał w tym sezonie Rajd Sardynii (WRC 2) oraz wszystkie rozegrane rundy mistrzostw Czech.

Niespodziankę w Niemczech postarają się sprawić m.in. Yohan Rossel, Quentin Gilbert, Gus Greensmith, Marijan Griebel, Pierre-Louis Loubet, Yoann Bonato, czy też jedyny reprezentant Polski na tym rajdzie – Łukasz Pieniążek, który wystartuje wspólnie z Przemysławem Mazurem w Peugeocie 208 T16.

Pierwszy odcinek specjalny rajdu SSS Saarbrucken wystartuje już jutro o godzinie 19:10.

Tagi: WRC Rajd Niemiec Skoda Ford

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News