W końcu wpadł kierowca, który 8 marca zabił rowerzystkę. Zakopał uszkodzone części auta

W końcu wpadł kierowca, który 8 marca zabił rowerzystkę. Zakopał uszkodzone części auta

Podaj dalej

Świdniccy policjanci zatrzymali 39-latka, który 8 marca śmiertelnie potrącił kobietę i odjechał zostawiając ją bez pomocy. Rowerzystka zmarła.

– Intensywne czynności i ogrom pracy wykonany przez policjantów doprowadziły do ustalenia sprawcy wypadku. Jak się okazało jest nim 39-letni mieszkaniec gminy Piaski – poinformował dla „Dziennika Wschodniego” asp. Elwira Domaradzka ze świdnickiej policji.

Do wypadku doszło 2 tygodnie temu w miejscowości Wola Piasecka. Tuż przed godziną 18 kierowca peugeota potrącił jadącą w tym samym kierunku 38-letnią mieszkankę gminy Piaski. Mężczyzna nie udzielił rannej pomocy i odjechał z miejsca wypadku. Zostawił kobietę w przydrożnym rowie. 38-latka zmarła w szpitalu. Po wypadku mężczyzna chciał na własną rękę naprawić uszkodzenia w peugeocie. Zdemontowane elementy ukrył na terenie posesji, gdzie mieszkał, niektóre zakopał w ziemi.

39-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dziś będzie doprowadzany do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Kierowcą okazał się 39-letni mieszkaniec gminy Piaski. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz nieudzielenie pomocy i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

źródło: dziennikwschodni.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News