W końcu ktoś stworzył profesjonalny zestaw wideorejestratorów dla motocyklistów

Podczas gdy kierowcy samochodów mają w czym wybierać na rynku wideorejestratorów, o tyle dobrego zestawu dedykowanego dla motocyklistów próżno było szukać. W końcu tę lukę zapełniła firma Mio z modelem MiVue M760D.

W końcu ktoś stworzył profesjonalny zestaw wideorejestratorów dla motocyklistów
Podaj dalej

Urządzenie prezentowane jest na odbywających się w Berlinie prestiżowych targach elektroniki IFA 2019. Jest to na razie jedyny produkt na rynku, który może przydać się każdemu kierowcy jednośladu. To właśni oni często muszą zmagać się z wymuszeniami pierwszeństwa czy potrąceniami przez brawurowych kierowców samochodów. Z takim narzędziem będą mogli łatwiej walczyć o swoje prawa.

Co ważne, Mio MiVue M760D nie nagrywa jedynie obrazu. To profesjonalny sprzęt z modułem GPS, gromadzącym ważne informacje. Dzięki temu do każdego nagrania będzie można przyporządkować właściwą datę, godzinę oraz lokalizację geograficzną.

Wbudowany moduł WiFi umożliwi z kolei sparowanie zestawu ze ze smartfonem. Za pomocą aplikacji MiVue Pro użytkownicy będą mogli udostępniać swoje nagrane filmy lub uruchomić transmisję na żywo. Jest to nowinka, której może zazdrościć wielu posiadaczy kamer samochodowych.

Ponieważ MiVue M760D jest użytkowane na zewnątrz, zastosowano w nim zabezpieczenia wodnoodporne w obu kamerach (do nagrywania z przodu i z tyłu). Kamery mają możliwość łatwego odpinania, a urządzenie główne z pilotem ma przydatną funkcję nagłego zapisu zdarzenia.

Jak przystało na Mio, wideorejestrator posiada wysokiej jakości matrycę Sony premium z technologią Sony STARVIS CMOS. Z nią mamy większe szanse nagrać bardzo wyraźny obraz w nocy. Matryca zapewnia szczegółowe nagrania, doskonały kontrast i bogatą kolorystykę nawet przy słabym oświetleniu.

Urządzenie wyposażone jest w wielosoczewkową szklaną optykę F1.6, która dodatkowo sprawia, że każdy drobny szczegół będzie doskonale odwzorowany. Matrycę Sony posiadają obie kamery urządzenia. Model ten wyróżnia również rzeczywisty kąt widzenia, który wynosi 130°.
Zakres temperatur pracy urządzeń to -10 do 60 stopni Celsjusza. Rejestrowanie odbywa się oczywiście w jakości Full HD 1080p (30 klatek na sekundę), a dzięki kodekowi H.264 pliki szybko nie zapełnią całej karty pamięci (fabrycznie 32 GB).

Przeczytaj również