W Chinach wyciekły zdjęcia nowej Skody Superb

Premiera nowej Skody Superb odbędzie się jutro, ale jak często w podobnych sytuacjach bywa, w sieci już pojawiły się zdjęcia nowego flagowca czeskiego producenta. Wcześniej w internecie publikowane były jedynie oficjalne teasery oraz zdjęcia szpiegowskie prototypów.

W Chinach wyciekły zdjęcia nowej Skody Superb
Podaj dalej

Zdjęcia odświeżonego Superba pojawiły się na kilku portalach motoryzacyjnych w Chinach. I co było do przewidzenia – większej rewolucji w wyglądzie nie będzie.

Najważniejsze zmiany to nowy grill, bardziej zaawansowana technologia, większy komfort podróżowania i po raz pierwszy w samochodzie marki Skoda – innowacyjne reflektory Full LED matrix. Z Chin płyną też informacje, że nowa Skoda Superb będzie dłuższa o 8 mm oraz o 1 mm szersza od poprzedniczki. Rozstaw osi ma pozostać bez zmian.

Wiemy też, że jedną z ważniejszych nowości będzie wersja hybrydowa. Debiutujący Superb ma być dostępny jako hybryda typu plug-in, czyli z możliwością doładowywania z gniazdka. Zespół napędowy prawdopodobnie będzie bazować na tym z Volkswagena Passata GTE.

Superb będzie dostępny również w bardziej uterenowionej wersji Scout. W tej odsłonie dostaniemy kombi z napędem 4×4 w standardzie oraz charakterystyczne osłony na zderzaki i progi.

Przeczytaj również