W Australii powstał ranking najbardziej niezawodnych marek. Tylko jeden producent z Europy w pierwszej dziesiątce

Jedno nie ulega wątpliwości. Rankingi awaryjności samochodów wywołują kontrowersje już od lat. Nie należy ich bowiem traktować jako prawdziwej wyroczni a co najwyżej jako uzupełnienie wiedzy o samochodach używanych dostępnych na rynku.

W Australii powstał ranking najbardziej niezawodnych marek. Tylko jeden producent z Europy w pierwszej dziesiątce
Podaj dalej

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że popularne w Polsce rankingi często nie mają u nas odzwierciedlenia, ponieważ powstają głównie na wschodnich rynkach samochodowych, gdzie są inne zwyczaje eksploatacji, serwisowania i ogólnego dbania o swój pojazd. Nie wspominając już o samej infrastrukturze drogowej.

Nie zmienia to jednak faktu, że warto przyjrzeć się bliżej raportom przeprowadzonym nie tylko na Starym Kontynencie, ale też w USA czy chociażby odległej Australii.

Na pytanie które marki cieszą się największą renomą na antypodach, odpowiada przygotowane przez firmę analityczną „Roy Morgan” zestawienie, powstałe wskutek opracowania ponad 14 tys. ankiet.

Oto pierwsza dziesiątka:

  1. Toyota
  2. Mazda
  3. Honda
  4. Subaru
  5. Nissan
  6. Hyundai
  7. Tesla
  8. Mercedes
  9. Kia
  10. Ford

Jak było do przewidzenia – w zestawieniu dominują marki japońskie. W Australii największym uznaniem cieszy się aktualnie Toyota. Kolejne pozycje również przypadły producentom z Kraju Kwitnącej Wiśni. Zaskoczeniem jest niewątpliwie słaba pozycja cieszącego się w Europie ogromną estymą Mercedesa i co jeszcze ciekawsze – wyprzedzeni go przez amerykańską Teslę.

Obrońcy klimatu nakłonili UE do rozważenia ostrzejszych limitów CO2 dla samochodów. Protestują nawet Niemcy

Przeczytaj również