VW Polo WRC 2017 jednak bez homologacji!

VW Polo WRC 2017 jednak bez homologacji!

Podaj dalej

Volkswagen Polo R WRC w specyfikacji na sezon 2017 już na pewno nie pojawi się na odcinkach specjalnych tegorocznych mistrzostw świata – dziś taką decyzję wydała FIA.

Po tym, jak zespół Volkswagen Motorsport nie homologował swojej nowej rajdówki w pierwszym terminie (do 1 stycznia), miał jednak nadzieję na otrzymanie warunkowego pozwolenia dla korzystanie z samochodu przez prywatne zespoły.

W zeszłym miesiącu przy okazji Rajdu Monte-Carlo spotkali się włodarze wszystkich zespołów fabrycznych WRC, ponieważ oni także mieli w tej sprawie do dyspozycji swój głos. Mimo wielu spotkań FIA i Volkswagena, dziś dowiedzieliśmy się, że samochód nie otrzyma homologacji.

Szef Volskwagen Motorsport, Sven Smeets, powiedział: – Samochód cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony prywatnych zespołów, więc poprosiliśmy FIA o warunkowe pozwolenie na otrzymanie homologacji dla Polo WRC. Naszym celem było wypożyczanie go prywatnym teamom i kierowcom.

– Teraz okazuje się, że przy obecnych przepisach WRC nie jest to możliwe. W pełni akceptujemy rezultat ostatnich rozmów, jednocześnie żałujemy, że nie udało nam dojść się do porozumienia z naszymi klientami. Chcielibyśmy też podziękować FIA za konstruktywną dyskusję – zakończył.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News