Volkswagen zdobędzie szczyt?

Volkswagen zdobędzie szczyt?

Podaj dalej

Volkswagen chce wyprodukować samochód elektryczny, który weźmie udział w najsłynniejszym wyścigu górskim na świecie. Pod koniec czerwca na stracie do Pikes Peak International Hill Climb zobaczymy prototyp pionierskiego pojazdu.

Volkswagen do 2025 roku ma w planie posiadanie w swojej ofercie 23 samochodów z czysto elektrycznym napędem – Nasza elektryczna wyścigówka będzie wyposażona w innowacyjne akumulatory i silniki. Ekstremalny test wytrzymałościowy, jakim jest wyścig na Pikes Peak dostarczy nam ważnych wskazówek na temat kierunku rozwoju, a jednocześnie pozwoli zaprezentować nasze produkty i zastosowane w nich rozwiązania techniczne – skomentował dr Frank Welsch, członek zarządu do spraw rozwoju.

W zmaganiach na Pikes Peak, Volkswagen Motorsport ostatni raz uczestniczył trzydzieści lat temu – Ten start oznacza dla nas nowy początek. Po raz pierwszy tworzymy samochód wyścigowy z czysto elektrycznym napędem. To ważny etap w naszym nowym podejściu do sportów samochodowych. Zespół jest niezwykle podekscytowany faktem, że może podjąć to wielkie wyzwanie – dodaje dyrektor Volkswagen Motorsport, Sven Smeets.

Wyścig Pikes Peak określany jest jako „Race to the clouds”. Na blisko 20 kilometrowej trasie o różnicy poziomów wynoszącej prawie 3000 metrów, kierowcy rywalizują o prestiż i wpis do historii. Pierwsze zmagania zorganizowano w tym miejscu już w 1916 roku. Sto lat później Rhys Millen ustanowił rekord w klasie samochodów elektrycznych, który wynosi teraz 8 minut i 57 sekund.

Tagi: Volkswagen, Elektromobilność

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News