Volkswagen testuje Polo R5 w Portugalii

Volkswagen Motorsport przeniósł się do portugalskiego Algarve, gdzie kontynuuje testy swojej najnowszej rajdówki – Volkswagena Polo GTI R5.

Volkswagen testuje Polo R5 w Portugalii
Podaj dalej

Wraz ze zbliżającym się początkiem kalendarzowej wiosny niemiecki zespół rozpoczął kolejną rundę prac nad Polo GTI R5, które nota bene już znalazły 15 nabywców, w tym Raimunda Baumschlagera.

Czterokrotni mistrzowie świata zdecydowali się kontynuować prace na technicznym, brudnym i pełnym niespodzianek torze w Algarve. Za kierownicą Polo GTI R5 zasiadają od wczoraj Pontus Tidemand oraz wspomniany wcześniej Raimund Baumschlager.

Sven Smeets, dyrektor Volkswagen Motorsport: – Wraz z Polo GTI R5 mamy zamiar przetransferować nasze doświadczenie z WRC na samochody dostępne dla wszystkich. Chcemy zaopatrywać naszych klientów na wszystkich frontach, od mistrzostw świata, po regionalne serie w poszczególnych krajach.

Volkswagen Motorsport ma nadzieję, że jego nowe Polo GTI R5 zadebiutuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata na odcinkach specjalnych rozgrywanego w sierpniu Rajdu Niemiec w klasie WRC2.

Według różnych źródeł za kierownicą Polo GTI R5 podczas jego pierwszego rajdu może zasiąść Pontus Tidemand. – Skorzystamy z usług dobrego kierowcy, który będzie w tym czasie dostępny – powiedział Smeets. – To może być Pontus, ale może to być także ktoś zupełnie inny.

Tagi: Volkswagen, Polo R5, WRC2

 

Przeczytaj również