Volkswagen NMS - chiński bliźniak Passata

Volkswagen NMS - chiński bliźniak Passata

Volkswagen NMS – chiński bliźniak Passata

Podaj dalej

Volkswagen przedstawił Passata NMS. Przeznaczony na chiński rynek samochód wykorzysta platformę MQB (modularer Querbaukasten), dzięki czemu będzie nieco większy od swojego europejskiego odpowiednika.

Długość Volkswagena Passata NMS to 4 933 mm a więc więcej o  160 mm od wersji produkowanej na potrzeby klientów na starym kontynencie. Zabieg dostarczenia chińczykom większej limuzyny podyktowany jest zapotrzebowaniami rynku. Klienci Państwa Środka częściej sięgają po masywniejsze samochody i wielu producentów przygotowuje specjalne wersje swoich pojazdów na tamtejszy rynek.

Kolejne wymiary Passata NMS to 1 836 mm (szerokość), 1 469 mm (wysokość) i 2 871 mm (rozstaw osi). W limuzynie można znaleźć sporo rozwiązań z Arteona. Co ciekawe, Volkswagen Passat NMS nie występuje w nadwoziu typu kombi.

W wyposażeniu standardowym znajdziemy reflektory Full LED oraz cyfrowy wyświetlacz zegarów, dwustrefową klimatyzację, elektrycznie regulowane fotele, asystenta parkowania i oczywiście systemy wspomagających kierowcę. System audio i teleinformacyjny korzysta z 10,25-calowego ekranu dotykowego.

Pod maską znajdziemy dwulitrowy silnik TSI w dwóch wersjach – 183 i 217 KM. Producent zapowiedział, że wkrótce samochód dostanie również hybrydę opartą na jednostce  1.4 TSI wspomaganą napędem elektrycznym. Układ napędowy dostarczy kierowcy moc 208 KM przy 400 Nm momentu obrotowego. Volkswagen Passat NMS podobnie jak jego poprzednia wersja, będzie produkowany w Chinach.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News