Volkswagen gotowy na kolejny sezon

Volkswagen gotowy na kolejny sezon

Podaj dalej

Przygotowania do kolejnego sezonu w Rajdowych Mistrzostwach Świata idą pełną parą. Volkswagen Motosport jest już na ostatniej prostej przed styczniowym Rajdem Monte Carlo. Zespół zamierza 25 października przesłać do FIA specyfikację nowego samochodu. Kierowcy testowali już Polo R WRC wyposażone w nowy i prawdopodobnie ostateczny pakiet aerodynamiczny.

– Mieliśmy szczęście podczas ostatnich, dwutygodniowych testów, ponieważ do sieci nie wyciekły żadne zdjęcia. Mieliśmy szpiegów z Toyoty, ale nie udostępnili żadnych fotografii – powiedział Francois-Xavier Demaison, dyrektor techniczny Volkswagen Motorsport.

vw-20160612-6271_resize

– Przedni zderzak jest zupełnie inny, tylny zderzak i dyfuzor są większe oraz różnią się od poprzedniej wersji. Zmienione zostały przednie błotniki, tylne mają wloty powietrza, inna jest także maska oraz drzwi są znacznie szersze – opowiadał Demaison.

vw-20160612-6272_resize

Dyrektor techniczny zespołu dodał, że zanim ekipa przedstawi plany FIA, będzie pracować nad aerodynamiką, która jest kompromisem pomiędzy siłą docisku, wydajnością i niezawodnością.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News