Ujmujący zwiastun nowego filmu, który ma być hitem fanów wyścigów i… czworonogów

Ujmujący zwiastun nowego filmu, który ma być hitem fanów wyścigów i… czworonogów

0 interakcji

Podaj dalej

9 sierpnia na ekrany kin w Stanach Zjednczonych wejdzie film osadzony w realiach wyczynowego motorsportu, The Art Of Racing In The Rain (pol. Sztuka ścigania się w deszczu). W sieci pojawił się pierwszy, zachęcający zwiastun.

Głównym bohaterem filmu nie jest tak naprawdę żaden kierowca czy wyjątkowy samochód, a... pies Enzo (tak, nazwany od twórcy Ferrari). To on jest narratorem wyjątkowej historii o życiu kierowcy wyścigowego i sprzedawcy samochodów BMW, Denny'ego Swifta.

Enzo przez to, że spędza większość czasu przed telewizorem, "nauczył się" wierzyć, że zgodnie z mongolską tradycją jest psem, który w kolejnym życiu przejdzie reinkarnację i stanie się człowiekiem. Jego największą pasją jest jazda samochodem wyścigowym. Jednocześnie wspiera swojego pana w jego trudnej sytuacji życiowej.

Scenariusz jest adaptacją powieści Garthea Steina. Przez 156 tygodni był to bestseller New York Timesa. Film próbowano nakręcić już w 2009 r. Prawa do powieści nabyło Universal Pictures. Główną rolę miał zagrać gwiazdor hollywood i kierowca wyścigowy Patrick Dempsey, ale nie znaleziono reżysera. W 2016 r. prawa przejął Disney, a w 2017 r. studio 20th Century Fox, które kończy realizować projekt.

Głosu głównemu bohaterowi udzielił zdobywca dwóch Oscarów, Kevin Costner. W obsadzie znajdują się m.in. Milo Ventimiglia i Amanda Seyfried (Mamma Mia!). Patrick Dempsey jest zaangażowany w roli producenta. Film wyreżyserował Simon Curtis (m.in. Żegnaj Christopher Robin i Mój tydzień z Marilyn).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News