Kobieta w VW Golfie przejeżdża na czerwonym i z dużą prędkością taranuje motocyklistę

Kobieta w VW Golfie przejeżdża na czerwonym i z dużą prędkością taranuje motocyklistę

0 interakcji

Podaj dalej

Do sieci trafiło nagranie z ubiegłotygodniowego wypadku w ukraińskiej Odessie, w którym rozpędzony Volkswagen Golf uderzył w wjeżdżający na skrzyżowanie motocykl.

Na powyższym wideo widać, że kierowca jednośladu stoi przy samej krawędzi skrzyżowania i nie widzi sygnalizacji. Postanawia jednak ruszyć, gdy "na oko" dostrzega, że samochody zatrzymują się przed skrzyżowaniem (kierowcy musieli już zapewne widzieć czerwone światło, ponieważ w momencie ruszenia motocykla na jego pasie świeciło się już światło pomarańczowe).

Wówczas jego tor jazdy przecina rozpędzony Volkswagen Golf. Kobieta strąca motocyklistę z dużą prędkością i sama kończy swoją jazdę wjeżdżając w bok ciągnika siodłowego. Sprawczyni wypadku nic się nie stało, ale motocyklista doznał złamań barku, nogi i ramienia. Choć wypadek wyglądał przerażająco, życiu motocyklisty nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kolizja pokazuje jak istotne jest posiadanie wideorejestratora. Co ciekawe, na rynku pojawiły się już także profesjonalne zestawy dla kierowców jednośladów.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News