Kamil Heller znów jako pilot Łukasza Pieniążka. Przynajmniej w grze WRC 8. Będzie też Kajto!

Kamil Heller znów jako pilot Łukasza Pieniążka. Przynajmniej w grze WRC 8. Będzie też Kajto!

0 interakcji

Podaj dalej

W przyszłym miesiącu premierę będzie mieć najnowsza odsłona oficjalnej gry komputerowej z licencją Rajdowych Mistrzostw Świata – WRC 8. Jeden z gamingowych youtuberów ujawnił na swoim kanale znaczną część samochodów oraz załóg, które pojawią się w produkcji studia Kylotonn.

Na filmie nie zobaczymy wszystki ekip w samochodach klasy WRC, ale oprócz załóg zakontraktowanych w rzeczywistości na cały sezon, są także te, które zaliczały jedynie gościnne starty. Dzięki temu będzie można wcielić się chociażby w Marcusa Gronholma za kierownicą Toyoty Yaris WRC, którą okazjonalnie wystartował w Rajdzie Szwecji (zgodnie z fińską tradycją wystartował po raz ostatni w WRC po ukończeniu 51. roku życia – przyp. red.).

Z kategorii WRC 2 poznaliśmy prawdopodobnie wszystkie samochody i załogi. Wśród nich znajdą się również polskie duety. Będą to Łukasz Pieniążek i Kamil Heller (Ford Fiesta R5) oraz Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak (Volkswagen Polo R5). Jak wiadomo, w przypadku tej pierwszej załogi jest to dosyć nieaktualne zestawienie, ponieważ ostatnim pilotem Pieniążka był Jakub Gerber, ale to Kamil Heller dyktował mu przez 3 z 4 rund WRC 2 Pro tego sezonu.

Kilka ciekawych pojazdów widać także w sekcji bonusowej, gdzie dostępne są m.in. Lancia Fulvia HF, Lancia Stratos, Volkswagen Polo R WRC oraz Proton Iriz. Legendarnych perełek będzie jednak na pewno więcej, ponieważ zamawiając grę w przedsprzedaży może otrzymać także pakiet takich samochodów jak Lancia 037 grupy B, Porsche 911 GT3 RS RGT, Alpine A110, Ford Escort Mk2 1800 czy Lancię Delta HF Integrale Evo.

WRC 8 będzie dostępne na platformy PC, Playstation 4 oraz Xbox One. Na oficjalnej stronie gra oferowana jest w przedsprzedaży w cenach od 49,99 euro (ok. 215 zł) do 69,99 euro (ok. 300 zł).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News