Vettel będzie zawieszony?

Vettel będzie zawieszony?

Podaj dalej

Echa wczorajszego wyścigu o Grand Prix Azerbejdżanu w Formule 1 nie milkną. Najwięcej pikanterii wzbudza manewr Sebastiana Vettela, który celowo wjechał na Lewisa Hamiltona. Niemiec został ukarany 3 punktami, co oznacza, że jeśli zdobędzie następne 3, to zostanie zawieszony na czas jednego wyścigu.

Do sytuacji doszło podczas jednej z neutralizacji. Kiedy samochód bezpieczeństwa już zjechał, osobą dyktującą tempo był Lewis Hamilton. W pewnym momencie Brytyjczyk gwałtownie zwolnił, a w tył jego samochodu uderzył Sebastian Vettel, zaraz po tym reprezentant Ferrari zrównał się z Mercedesem i uderzył w niego bokiem. Celowe posunięcie zostało ukarane 10 sekundami postoju w boksach.

Ma to spory wpływ na sytuację Sebastiana Vettela w punktach karnych do superlicencji. Sędziowie przyznali mu tym razem kolejne 3, co oznacza, że ma już na koncie aż 9. W przypadku, gdyby Niemiec zebrał następne 3, zostanie zawieszony na czas jednego wyścigu. Vettel ma w tym momencie najwięcej punktów karnych. Tuż za nim znajduje się Carlos Sainz. Najlepiej pod tym względem wypadają Max Verstappen oraz Lewis Hamilton, którzy do tej pory zebrali odpowiednio 1 i 2 punkty karne.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News