Verstappen zadowolony po testach

Verstappen zadowolony po testach

10 interakcji

Podaj dalej

Max Verstappen przyznał po testach na symulatorze, że nowy bolid Red Bulla, który napędzany będzie jednostkami Hondy zrobił na nim bardzo „pozytywne wrażenie”.

21-latek opowiedział o swoich odczuciach z pracy na symulatorze na spotkaniu promocyjnym w Amsterdamie, gdzie odpowiadał na pytania dziennikarzy.

Max Verstappen, Red Bull: Nowy bolid prowadziłem na razie tylko w symulatorze, ale odczucia są bardzo pozytywne. Oczywiście nie wiemy jeszcze, czym będą dysponowały inne zespoły, więc pozostaje nam czekać. To ekscytujące, ale prawdziwa zabawa zacznie się dopiero gdy wsiądę do samochodu. Wcześniej ciężko o jakiekolwiek szersze oceny.

Verstappen zdradził również, że celem Hondy jest ukończenie sezonu przed Renault i zmniejszenie dystansu do Mercedesa i Ferrari, a współpraca z Japończykami sprawiła iż fabryka w Milton Keynes nabrała motywacji do dalszych działań.

Max Verstappen, Red Bull: .Widać, że ten napęd jest tutaj, aby wygrywać. Myślę, że obie strony do tego dążą – my jako zespół i Honda jako dostawca silników. To nowy start dla Hondy w F1 i wszyscy są zmotywowani. Nie sądzę, że od razu będziemy rywalizowali z Ferrari i Mercedesem jeżeli chodzi o moc, ale Honda robi wszystko co w jej mocy, aby zbliżyć się do nich jak najszybciej. Chcemy spróbować wygrać jak najwięcej wyścigów. Jeżeli będzie to możliwe, w końcu będziemy mogli włączyć się do walki o mistrzostwo świata. Mam nadzieję, że będzie dobrze.

Ekipa z Milton Keynes niedawno potwierdziła, że swój nowy bolid pokaże 13 lutego- dokładnie w tym samym dniu co nowe auto odsłoni ekipa Mercedesa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News