Verstappen: Nie obchodzi mnie kto jeździ w drugim samochodzie

Verstappen: Nie obchodzi mnie kto jeździ w drugim samochodzie

Podaj dalej

Red Bull w związku z kiepską postawą Pierre’a Gasly’ego podjął stanowcze kroki i zastąpił Francuza Alexem Albonem – dotychczasowym kierowcą Toro Rosso.

Gasly miał być gwarantem pokaźnych zdobyczy punktowych, jednak w dwunastu wyścigach uzbierał zaledwie 63 „oczka”. Władze Red Bull Racing zdecydowały się więc na zmianę i ściągnęły do fabrycznego zespołu Alexandra Albona.

W wywiadzie dla „De Telegraaf” Max Verstappen przyznał, że nieszczególnie interesuje go kto jest jego kolegą zespołowym.

Marko: Gasly nie lubi wyprzedzać

Max Verstappen: Oczywiście to kiepska informacja dla Pierre’a, ale mówiąc szczerze, nie obchodzi mnie kto jeździ w drugim samochodzie, nie przejmuję się tym kompletnie. Najważniejsze jest to, że potrzebujemy punktów drugiego zawodnika, aby móc skutecznie rywalizować jako zespół. Tu nie ma żadnej magii.

Aktualnie Verstappen jest trzeci w klasyfikacji generalnej F1, ale wciąż ma realne szanse na wyprzedzenie drugiego Valtteriego Bottasa, do którego traci jedynie 7 „oczek”. Za to Pierre Gasly jest szósty, jednak jego strata do piątego Charlesa Leclerca wynosi aż 69 punktów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News