Veni, vidi… vici?

Veni, vidi… vici?

Podaj dalej

Jedna z największych młodych gwiazd w świecie rajdów – Kalle Rovanpera rozpoczyna w dniu dzisiejszym marsz na podbój Włoch. 16-letni mistrz Łotwy wystartuje w fabrycznym zespole Peugeota w Rally del Ciocco, jego bronią będzie Peugeot 208 T16.

W teamie wspieranym przez Pirelli do młodego Fina dołączy Paolo Andreucci. Co ciekawe, Rovanpera jest na tyle młody, że na ,,dojazdówkach” pomiędzy oesami samochód musi prowadzić jego pilot Risto Pietilainen.

Kalle Rovanpera : Jestem niezwykle wdzięczny Pirelli za tę szansę. Chcę budować doświadczenie na asfalcie, ponieważ większość moich dotychczasowych startów miała miejsce na szutrze. Dla mnie ten program nastawiony jest na naukę, nie na wyniki.

W ubiegłym roku Rovanpera ,,liznął” już rajdów we Włoszech. Wziął on bowiem udział w Monza Motor Show i w Memoriale Bettegi, gdzie prawie wygrał dla siebie debiut w WRC.

Rally del Ciocco wystartuje dzisiaj równo o godzinie 18:34 odcinkiem Forte dei Marmi. Na zawodników czeka łączna ilość 17 odcinków specjalnych mierzących ponad 175km. Na liście startowej znane nazwiska, jak np. Andolfi, Scandola, czy Campedelli.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News