Valeo stworzyło system, dzięki któremu przyczepy stają się niewidzialne

Valeo stworzyło system, dzięki któremu przyczepy stają się niewidzialne

Podaj dalej

Największym problemem kierowców jeżdżących z przyczepami jest mocno ograniczona widoczność za samochodem. Valeo znalazło jednak na to rozwiązanie.

Podczas targów Consumer Electronics Show w Las Vegas Valeo zaprezentowało XtraVue Trailer. Jest to system, który sprawia, że przyczepa staje się „niewidzialna” dla kierowcy. Innowacyjna technologia powoduje, że przyczepa lub przyczepa kempingowa stają się niewidoczne w lusterku wstecznym pojazdu ciągnącego go. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie manewry są łatwiejsze i bezpieczniejsze dla kierowcy.

Jest to możliwe dzięki systemowi kamer, który zamontowany jest na aucie. Obraz z rejestratorów przekazywany do specjalnego procesora, który następnie go przetwarza i nakłada na siebie to, co jest za przyczepą na samą „przyczepę”.

Następnie obraz przekazywany jest na dodatkowy wyświetlacz, dzięki któremu kierowca ma 100% widoczności na to, co dzieje się za samochodem. Rozwiązanie to ma nie tylko ułatwić manewrowanie autem z dużą przyczepą, ale przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo poruszania się takim samochodem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News