Używany Mercedes-AMG GT w cenie lepszej Skody. Wygląda jak milion dolarów

Każdy, kto choć raz stanął przed decyzją o zakupie samochodu, musiał odpowiedzieć sobie na ważne i trudne pytanie. Czy lepiej kupić nowy, ale nieco gorszy samochód? Czy może jednak pieniądze te przeznaczyć na bardziej luksusową, szybszą i prestiżową „używkę”? Na te pytania nie ma jednej uniwersalnej, właściwej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, czego szukamy i czego oczekujemy od naszego samochodu. Ten Mercedes-AMG GT tylko potwierdza tę regułę. 

uzywany-mercedes-amg-gt
Podaj dalej

Używany Mercedes-AMG GT czy nowa Skoda?

uzywany-mercedes-amg-gt
fot. mobile.de

Oczywiście ten Mercedes-AMG GT nie zastąpi nam praktyczności Skody, nie będzie też najbardziej wygodnym środkiem transportu na zakupy. Nie odwieziemy nim dzieci do szkoły, nie pojedziemy też nim na wakacje. Ale sam spadek wartości tego wciąż świetnie wyglądającego sportowego Mercedesa sprawia, że warto przyjrzeć mu się bliżej. 

Mercedes-AMG GT to jedna z wizytówek niemieckiego producenta. Pod maską pracuje potężny, 4-litrowy silnik w układzie V8. I zarówno pod względem prowadzenia, jak i wyglądu, mówimy tu o prawdziwie supersportowym samochodzie. Z niezrozumiałych względów jego ceny spadły niebotycznie, a używane egzemplarze można kupić naprawdę tanio. 

uzywany-mercedes-amg-gt
fot. mobile.de

Za nowy model AMG GT musimy dziś zapłacić przynajmniej 800 000 złotych. Jak wspomnieliśmy wyżej, to jedna z perełek w całej ofercie marki, której nie brakuje przecież intrygujących modeli. Mimo wielu zalet tego samochodu, to nie jest to Porsche, Ferrari czy Lamborghini. To podobna sytuacja, jak w przypadku VW Phaetona, czy Hyundaia Genesis Coupé. To samochody, które są nieproporcjonalne do poziomu marki. I nawet jeśli są to bardzo dobre samochody, skutkuje to gwałtownym spadkiem na wartości. 

Niski przebieg i świetna cena – nic tylko brać

uzywany-mercedes-amg-gt
fot. mobile.de

Mercedes-AMG GT nie uniknął tej klątwy. Samochód w wersjach nielimitowanych, zbliżonych do podstawowej, stanowi ekonomiczny problem dla obecnych właścicieli. Samochód pojawił się na rynku zaledwie 10 lat temu. I choć był to pierwszy naprawdę dający frajdę z jazdy samochód od dywizji AMG, dziś nie ma to większego znaczenia. 

Mimo iż to samochód na poziomie Porsche 911, spadki na wartości są gigantyczne. AMG-GT na rynku aut używanych zahacza o zupełnie inne rejony cenowe. Za 911-kę z podobnej epoki o podobnej mocy musimy zapłacić przynajmniej 400 000 złotych. Podczas gdy Mercedes-AMG GT rozpoczyna się już od wartości zbliżonych do 150 000 złotych. Co więcej, w tych cenach możemy przebierać w różnych egzemplarzach. 

uzywany-mercedes-amg-gt
fot. mobile.de

Poniżej pokazujemy jeden z takich egzemplarzy. To piękny, czerwony i mało używany coupé w niższej wersji bez litery „S”. Pozostaje w jednych rękach od 2015 roku, lekarza, który jeździł nim głównie po autostradach. Dlatego też samochód wygląda tak dobrze. Mercedes-AMG GT był regularnie serwisowany, jest bezwypadkowy i nawet jeśli ma przejechane 150 000 kilometrów, to wygląda naprawdę świeżo. 

Wszystko wskazuje na to, że samochód posłuży jeszcze długo nowemu właścicielowi. Ponadto, jego moc 476 KM i maksymalna prędkość 304 km/h robią ogromne wrażenie nawet dzisiaj. Samochód jest wystawiony za 64 990 euro, czyli około 300 000 złotych. Oczywiście, w sprzedaży pojawiają się także tańsze egzemplarze, ale nie w tak ładnym stanie i nie z tak przejrzystą historią serwisowania. 

uzywany-mercedes-amg-gt
fot. mobile.de

Przeczytaj również