Uważajcie! Nowe znaki na polskich drogach i czasowe ograniczenia prędkości

Uważajcie! Nowe znaki na polskich drogach i czasowe ograniczenia prędkości

Uważajcie! Nowe znaki na polskich drogach i czasowe ograniczenia prędkości

Podaj dalej

Przez najbliższych sześć miesięcy na wybranych odcinkach dróg pojawią się nowe znaki drogowe. Oprócz tego na niektórych odcinkach wprowadzone zostanie czasowe ograniczenie prędkości.

O nowych znakach i ograniczeniach poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Ma to związek z odbywającymi się w Polsce ćwiczeniami wojskowymi DEFENDER-Europe 20. Od wczoraj do naszego kraju wjeżdżają kolejne wojska, które będą się poruszać po wszystkich województwach.

Na wybranych trasach, w pierwszej kolejności w województwach zachodniopomorskim i lubuskim, mogą zostać wdrożone czasowe ograniczenia prędkości – informuje dyrekcja. Mają być one sygnalizowane np. – poprzez mobilne (ledowe) tablice zmiennej treści.

Pierwsze kolumny żołnierzy wjechały do polski wczoraj wieczorem. Pozostałe będą pojawiały się w kolejnych dniach i będą przemieszczały się ze swoim sprzętem na poligony w głębi kraju. Większość wojskowych przejazdów będzie obywała się w nocy, aby nie powodować dodatkowych utrudnień.

Oczywiście będą też takie sytuacje, że kolumny spotkamy na drogach w środku dnia. Jak podkreślają służby, wtedy powinniśmy zachować ostrożność i skupić się na jeździe, a nie na robieniu zdjęć, czy nagrywaniu filmików.

Przy niektórych mostach pojawią się nowe, żółte znaki, skierowane do kierujących pojazdami wojskowymi. Są to znaki wojskowej klasy obciążenia MLC – Military Load Classification. Dla kierowców pojazdów cywilnych nie mają one znaczenia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News