Uszkodził 400-konne BMW M2 Competition. Przy 150 km/h pomylił biegi i zamiast piątki wrzucił trójkę...

Kierowca BMW M2 Competition w Niemczech dowiedział się na własnej skórze jakie szkody można wyrządzić przypadkowo wrzucając zły bieg podczas szybkiej jazdy na autostradzie. 

Uszkodził 400-konne BMW M2 Competition. Przy 150 km/h pomylił biegi i zamiast piątki wrzucił trójkę…
Podaj dalej

Klip przesłany przez H2 Motors GmbH pokazuje mężczyznę, który otwiera przepustnicę w swoim BMW M2 Competition. Próbuje włączyć piąty bieg podczas jazdy z prędkością około 150 km/h. 

Kierowca przypadkowo wrzucił jednak trzeci bieg i puścił sprzęgło, myśląc, że włączył piątkę. Tak się jednak nie stało, a silnik natychmiast zaryczał z przesadną prędkością obrotową. 

Już kilka sekund po niefortunnej zmianie biegu było wiadomo, że coś jest nie tak. Osoba filmująca całe zdarzenie zapytała „Czy wszystko w porządku?”, na co kierowca odparł, że ma taką nadzieję. Ustawił bieg na luzie i powoli próbował wrzucić czwórkę. 

Jazda samochodem to nie taka prosta sprawa – przekonałem się o tym podczas BMW Driving Experience

Wtedy na wyświetlaczu multimedialnym pojawił się komunikat ostrzegawczy informujący o usterce układu napędowego i informujący właściciela by jechał bardzo delikatnie. „Maksymalna moc wyjściowa układu napędowego jest niedostępna. Skontaktuj się z serwisem”

Według opisu na YouTube kierowca był zmuszony do wymiany całego sześciocylindrowego, 3-litrowego i podwójnie doładowanego silnika z powodu swojego błędu. Silnik nie był objęty gwarancją, ponieważ uznano, że został uszkodzony ze względu na błąd kierowcy. 

Ponieważ wał korbowy został poważnie uszkodzony, panowie wymienili cały silnik. Koszt naprawy z wszystkimi dodatkami: 10 275,21 €.

Przeczytaj również