Udany start Czarneckiego w Toruniu

Udany start Czarneckiego w Toruniu

Podaj dalej

Przedostatnia runda OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross, która odbyła się w Toruniu obfitowała w zacięte pojedynki i nieoczekiwane zwroty akcji. Wśród najważniejszych aktorów tego widowiska znalazł się również Robert Czarnecki, które po przerwie ponownie zasiadł za kierownicą Mitsubishi Lancera najszybszej kategorii SuperCars.

Dzięki swojej dynamicznej i widowiskowej jeździe Czarnecki zyskał aplauz publiczności licznie zgromadzonej tego dnia na torze Motopark Toruń. Zresztą nie po raz pierwszy zawodnik z Warszawy dał popis umiejętności na swoim ulubionym obiekcie. – Nie jest tajemnicą, że tor w Toruniu jest moim ulubionym w kalendarzu mistrzostw Polski i nie chodzi tylko o samo ściganie się na tym obiekcie, ale także o atmosferę jaką potrafią wytworzyć tutaj kibice – tłumaczy Czarnecki.

A trzeba przyznać, że podczas ostatnich zawodów było co oglądać. Po udanych kwalifikacjach, Czarnecki wystartował w półfinale B i choć aktualny mistrz Polaki Tomasz Kuchar i Dariusz Topolewski byli poza zasięgiem, kierowca czerwono-srebrnego Mitsubishi Lancera stoczył zacięty pojedynek o trzecie miejsce, które oznaczało awans do wyścigu finałowego. Trzeba jednak dodać, że Czarnecki ukończył ten wyścig w „trójce”, mimo przebicia prawej przedniej opony, docierając do mety na feldze.

Także finałowy wyścig był bardzo emocjonujący, a Czarnecki ostatecznie ukończył zawody na piątej pozycji. Po udanym występie w półfinale była nawet szansa na podium w końcowej klasyfikacji. Przez kilka okrążeń wyścigu finałowego mieściłem się w trójce, ale na lepszy wynik nie pozwoliły mi problemy z samochodem. Niestety, wystąpiły problemy z zawieszeniem, a i opony, które miałem do dyspozycji w ten weekend, okazały się nie najlepsze. Ale i tak start w Toruniu, po tak długiej przerwie, uważam za udany i teraz zrobię wszystko, aby jak najlepiej przygotować się do następnych zawodów w Słomczynie.

Ostatnia runda tegorocznego OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross odbędzie się 8 października w Słomczynie.

Tagi: Rallycross, mistrzostwa Polski, Czarnecki, Lancer

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News