Udany debiut Maja

Udany debiut Maja

Podaj dalej

Hubert Maj i Szymon Jasiński zaliczyli doskonały debiut w nowym samochodzie podczas pierwszej rundy sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajdu Świdnickiego-Krause.

Zawodnicy z Lublina od początku zmagań prezentowali bardzo dobre tempo. Na odcinku numer 1. Świdnica – Super OS Crusar załoga Forda Fiesty Proto ze stajni Stec Motorsport zajęła 3. pozycję, tuż za kierowcami Subaru Poland Rally Team.

Począwszy od sobotniego poranka rozpoczęła się niesamowita walka w klasie Open N. Odcinki wygrywali naprzemiennie Mikołaj Marczyk i Marcin Słobodzian, jednak za każdym razem załoga Ursus Rally Team kończyła na drugim miejscu i pozostawała w bezpośrednim kontakcie z SPRT. Już wtedy było widać, że kierowcy Mitsubishi – Łukasz Kotarba i Dariusz Topolewski zaczynają lekko odstawać.

Podczas drugiej pętli dnia zawodnicy powtórzyli odcinki Rościszów-Walim, Miłków-Kamionki i Wolibórz-Jodłownik. Zwycięzcy oesów się nie zmieniali, jednak walka w dalszym ciągu była niesamowita. Ostatecznie, po sobotnich zmaganiach na czele był Marcin Słobodzian, drugą pozycję zajmował Mikołaj Marczyk, zaś podium ze stratą 16,9 s. uzupełniała załoga Maj / Jasiński.

Niedziela przywitała zawodników lekkimi opadami śniegu. W takich warunkach zdecydowanie najlepiej radził sobie Hubert Maj. Począwszy od wygranego odcinka Kamionki-Walim załoga Forda Fiesty Proto zaczęła swój marsz w górę tabeli wyników, który zakończył się awansem na pierwsze miejsce po odcinku Zagórze-Walim i problemach Marcina Słobodziana.

Podczas drugiej i zarazem ostatniej pętli dnia nawiązała się po raz kolejny niesamowita walka pomiędzy Mikołajem Marczykiem i Hubertem Majem. Ten pierwszy zapisał na swoje konto odcinek Kamionki-Walim 2 i zbliżył się do zawodnika z Lublina na 5,4 s., jednak waleczność i determinacja pozwoliła pilotowanemu przez Szymona Jasińskiego zawodnikowi na odwrócenie sytuacji i zwycięstwo na odcinku Zagórze-Walim 2, co jednocześnie dało triumf w całym rajdzie.

Należy podkreślić, że kawał dobrej roboty wykonali tu wszyscy zaangażowani w projekt, począwszy od głównego sponsora – firmy Ursus, przez obsługę auta – Stec Motorsport, po samych zawodników – Huberta Maja i Szymona Jasińskiego. Kolejny rajd RSMP odbędzie się w dniach 26-28 maja. Będzie nim 13. Rajd Gdańsk Baltic Cup.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News