Udany debiut

Udany debiut

Podaj dalej

Jurek Tomaszczyk i Łukasz Włoch mają za sobą debiut w ADAC Opel Rallye Cup. Załoga Ulter Sport Rally Team ukończyła zmagania na wysokim 5. miejscu w klasyfikacji pucharu.

fot. Rybarsky
fot. Rybarsky

Jedyna polska załoga w Rajdzie Saarland zmierzyła się po raz pierwszy w cyklu rozgrywanym w ramach mistrzostw Niemiec. Na starcie pierwszej rundy pucharu stanęło łącznie aż 19 kierowców w Oplach Adam Cup. Po pierwszym etapie Tomaszczyk i Włoch zajmowali 9. miejsce, podczas drugiej części rajdu polska załoga zdecydowała się na atak i awansowała na 4. pozycję. Niestety na ostatnim oesie zdołał ich wyprzedzić Timo Broda i ekipa Ulter Sport Rally Team ostatecznie została sklasyfikowana na 5. miejscu. – Poziom rywalizacji w Rajdzie Saarland był bardzo wysoki, a trasy rajdu ciekawe i zróżnicowane. Naszym głównym celem było zbieranie wiedzy na temat samochodu i dostrojenie go do naszych potrzeb. Był to bardzo wartościowy weekend, mamy teraz dużo większą wiedzę, na której możemy bazować przed kolejnymi startami. Przed tym rajdem chcieliśmy być w czołowej dziesiątce – udało się skończyć rajd na piątym miejscu ze stratą 1,5 sekundy do czwartego, co jest świetnym wynikiem – powiedział po rajdzie Tomaszczyk. Bardzo dużo czasu kosztowała nas awaria przednich hamulców, które były ustawione tak, by samochód był stabilniejszy. 13 kilometrów przed metą odcinka skończyły się hamulce i straciliśmy około 35 sekund względem kolejnego przejazdu tej próby . Takie rzeczy się zdarzają i przed kolejnym startem będziemy wiedzieć, co zrobiliśmy nie tak – dodał Włoch.

Kolejna runda mistrzostw Niemiec zaplanowana jest na 17 kwietnia. Wówczas uczestnicy pucharu zmierzą się w Rajdzie Vogelsberg. – Przed kolejną rundą chcemy sprawdzić jak samochód zachowuje się na mokrej nawierzchni. Oglądamy już onboardy z odcinków specjalnych, po których będziemy jeździć i chcemy maksymalnie przygotować się do tego startu. Będziemy ruszać z wyższej pozycji, przez co unikniemy towarzystwa wolniejszych zawodników. Mamy nadzieję, że przyniesie to dla nas pewne korzyści – zapowiada Włoch.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News