Ucieczka przed zderzeniem na pas zieleni. Na nieszczęście kierowcy, wszystko na oczach policji

Ucieczka przed zderzeniem na pas zieleni. Na nieszczęście kierowcy, wszystko na oczach policji

sk

Podaj dalej

W środku tygodnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Polski w Bydgoszczy przyglądali się sytuacji na jednym ze skrzyżowań. Uwaga skupiała się głównie na tych, którzy przejeżdżali na czerwonym świetle.

Jak czytamy w wytłumaczeniu policji, jest to główny i ruchliwy szlak prowadzący do miasta, jednak często zdarza się tam, że kierowcy nie stosują się do znaków i sygnalizacji świetlnej, co oczywiście niesie za sobą realne zagrożenie w ruchu drogowym.

Kamery zarejestrowały kierowcę, który chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem poprzedzającym ratował się zjazdem na pas zieleni, a następnie na przeciwległy pas ruchu. Do zderzenia ostatecznie nie doszło, natomiast kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 6 punktami karnymi.

Policja przypomina: – Żółte światło na sygnalizatorze oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie! Przepisy drogowe dopuszczają możliwość przejazdu na tym świetle tylko w przypadku, gdy samochód znajduje się już tak blisko sygnalizatora, że kierowca nie ma żadnej możliwości zatrzymania się bez gwałtownego hamowania, co stworzyłoby zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News