TT Cup: Kisiel przed rywalami

Emil Lindholm uzyskał najlepszy czas w dzisiejszych kwalifikacjach i wystartuje z pole position do 1. wyścigu Audi Sport TT Cup. Tuż za nim uplasował się Janek Kisiel, który z kolei wystartuje z pole position do drugiego wyścigu.

2

Dzisiejsze kwalifikacje do końca trzymały w napięciu, a najszybszy zawodnik Emil Lindholm pokonał drugiego Janka Kisiela o 0,034 sekundy. Polak może być jednak zaodwolony ze swojego wyniku, ponieważ okazał się szybszy od swoich największych rywali w walce o mistrzowski tytuł – drugi w generalce Nicolaj Moller Madsen zajął dość odległe 6. miejsce, natomiast zajmujący trzecie miejsce w klasyfikacji sezonu Dennis Marschall uplasował się tuż za Kisielem.

Druga z reprezentantek biało-czerownych barw Gosia Rdest zajęła 15. pozycję, jednak zawodniczka z Żyrardowa może cieszyć się z zajmowanej przez nią drugiej pozycji w tzw. klasyfikacji Buzz Ranking, która obejmuje interakcję z kibicami.

Do drugiego wyścigu Jan Kisiel wystartuje z pole position, gdyż o kolejności ustawienia przed niedzielnym wyścigiem decydują drugie najlepsze czasy, a tutaj Kisiel pokonał Fina o dokładnie 0,03 sekundy! Gosia Rdest z kolei ustawi swoje Audi TT na 16 polu. Najszybsza w klasyfikacji kobiet okazała się dziś Mikaela Aglin-Kottulinsky, która straciła do najszybszej dwójki niecałą sekundę.