TT Cup: Czwarty czas Kisiela

TT Cup: Czwarty czas Kisiela

TT Cup: Czwarty czas Kisiela

Podaj dalej

Zawodnicy Audi Sport TT Cup rozpoczęli dziś kolejny, przedostatni weekend w tym sezonie. Janek Kisiel w pierwszym treningu rozpoczął obronę swojej pozycji lidera klasyfikacji generalnej od 4. rezultatu.

Najszybszy w dzisiejszym jedynym treningu Audi Sport TT Cup na torze Nurburgring okazał się Nicolaj Moller Madsen – największy rywal Janka Kisiela w walce o mistrzowski tytuł. Jego strata do Polaka wynosi 9 punktów. Madsen zajął pierwsze miejsce, wyprzedzając o 0,024 sekundy Dennisa Marschalla, zajmującego 3 pozycję w generalce z dość sporą stratą do Kisiela.

2

Na trzecim miejscu obserwowaliśmy Adityia Patela, startującego gościnnie w ten weekend w Audi Sport TT Cup. Patela na codzień startuje w Audi R8 LMS Cup i w tym cyklu zajmuje 3. miejsce w generalce – jako Gość nie będzie jednak zdobywał punktów w rundzie liderowanej przez polskiego kierowcę.

Druga reprezentantka biało-czerwonych barw, Gosia Rdest zajęła 14. miejsce – dokładnie to samo, które zajmuje w klasyfikacji generalnej. Dla zawodniczki z Żyrardowa jest to bardzo intensywny okres, gdyż tydzień temu wystartowała w 5. rundzie cyklu Volkswagen Golf Cup, a za tydzień planuje wystartować w finale pucharu Golfa.

Dwa dni temu w ramach współpracy Audi z piłkarskim zespołem Bayernu Monachium pucharową TT-ką jeździł także Robert Lewandowski. Popularny RL9 pochwalił się pięcioma pokonanymi okrążeniami w dokładnie 9 minut – tyle samo czasu potrzebował na strzelenie sławnych już 5 bramek.

Aktualna sytuacja w klasyfikacji generalnej:

1

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News