Trzy rundy Sebastiena Loeba!

Trzy rundy Sebastiena Loeba!

Trzy rundy Sebastiena Loeba!

Podaj dalej

Sebastien Loeb wróci do Rajdowych Mistrzostw Świata, a jego plan obejmuje trzy rundy za kierownicą Citroena C3 WRC – Meksyk, Korsykę i Hiszpanię.

43-latek, który obecnie skupia się w pełni na Rajdzie Dakar (który nota bene mógł w pewnym stopniu stanąć na drodze przed wystartowaniem w Monte-Carlo), testował francuską rajdówkę zarówno na szutrze, jak i asfalcie, pomagając Citroenowi w znalezieniu optymalnych ustawień.

Dziś dowiedzieliśmy się oficjalnie, że 9-krotny mistrz świata poprowadzi C3 WRC w Rajdzie Korsyki, Meksyku i Hiszpanii.

Jego zespołowym kolegą w tych trzech rundach będzie Kris Meeke, który będzie przewodził Citroenowi we wszystkich 13 rundach kalendarza. Craig Breen wystartuje w 10 rundach, trzykrotnie oddając kółko Loebowi.

Wszyscy byli zadowoleni po testach w tym roku – zarówno ja jak i zespół – więc te trzy rundy były kolejnym logicznym krokiem.

– Uczuć towarzyszących kierowcy podczas rajdu nie da się porównać do niczego innego. Cieszę się, że będę mógł poprowadzić samochód w nowej specyfikacji podczas właściwej rywalizacji. Cieszę się również, że będę miał okazję zrobić to z ludźmi, z którymi świętowałem tyle sukcesów!

Dziś dowiedzieliśmy się również, że Stephane Lefebvre zostanie zdegradowany do WRC 2, co oznacza, że w najwyższej kategorii Citroen wystawi tylko dwa samochody, właściwie na starcie przegrywając rywalizację o mistrzowski tytuł.

Tagi: Citroen Racing, Sebastien Loeb, WRC

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News