Trzecia rocznica tytułu

Trzecia rocznica tytułu

Podaj dalej

Dokładnie 3 lata temu, 27 października 2013 roku Robert Kubica świętował tytuł mistrza świata WRC 2 po wygranym Rajdzie Hiszpanii. Było to piąte zwycięstwo w debiutanckim sezonie Polaka, a także szósta wizyta na podium.

WORLD RALLY CHAMPIONSHIP 2013

Sezon w WRC 2 dla Roberta Kubicy nie zaczął się jednak aż tak kolorowo. Polak zmagał się z wieloma awariami samochodu, a w piątek dwukrotnie przebijał oponę w swoim Citroenie DS3 RRC. Na 10 odcinku specjalnym doszło do awarii dyferencjału i Robert został zmuszony do dalszej jazdy w systemie Rally2. Mimo wszystkich niedogodności, polska załoga ukończyła Rajd Portugalii na 6. miejscu w WRC 2.

Później było już tylko lepiej, a Robert do Rajdu Hiszpanii nie schodził z najwyższego stopnia podium, zadowalając się drugim miejscem jedynie podczas Rajdu Finlandii, przegrywając z Jarim Ketomąą, lokalnym matadorem.

Robert na swojej drodze do mistrzowskiego tytułu w WRC 2 pokonywał takich zawodników jak Hayden Paddon, Lorenzo Bertelli, Armin Kramer, czy Elfyn Evans.

Wiedziałem, że jeśli będę w stanie opanować jazdę na szutrze, będzie mnie stać na dobre wyniki – mówił dokładnie trzy lata temu Robert. – Wygraliśmy pięć rajdów, jestem szczęśliwy, ale przede mną jeszcze długa droga.

Nagrodą za mistrzowski tytuł był start w królewskiej kategorii za kierownicą Citroena DS3 WRC w Rajdzie Wielkiej Brytanii kończącym sezon 2013 Rajdowych Mistrzostw Świata, jednak Robert nie zaliczył swojego debiut za kierownicą wurca do udanych, odpadając z rywalizacji na 11 odcinku specjalnym.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News