Trzech rzeszowskich muszkieterów

Trzech rzeszowskich muszkieterów

Podaj dalej

Rajd Rzeszowski oficjalnie startuje już w czwartek, 3 sierpnia. Zanim jednak przystąpimy do walki na odcinkach specjalnych, zajrzyjmy do historii tej imprezy. Co ciekawe, w wielu kwalifikacjach na czele znajduje się trzech zawodników – Bryan Bouffier, Kajetan Kajetanowicz i Grzegorz Grzyb.

Podkarpacki klasyk wrócił na salony w 1999 roku. Wtedy odbyła się jego 7. edycja, którą w Volkswagenie Golfie GTi 16V wygrała załoga Tomasz Kuchar i Maciej Szczepaniak. Od tamtego czasu impreza nieprzerwanie gości w kalendarzu mistrzostw Polski i nie tylko, w tym roku po raz drugi z rzędu Rajd Rzeszowski jest częścią Rajdowych Mistrzostw Europy.

Na liście zwycięzców znajdziemy takie nazwiska, jak Paweł Dytko, Magdalena Cieślik, Leszek Kuzaj, Maciej Rzeźnik, Michał Sołowow, Sebastian Frycz, Tomasz Czopik i ci najlepsi, trzech podkarpackich muszkieterów – Kajetan Kajetanowicz, Grzegorz Grzyb oraz Bryan Bouffier. To właśnie Francuz wygrywał Rzeszowski najwięcej razy, bo aż 4. Jeśli Kajetanowicz wygra imprezę w tym roku, również będzie mieć 4 triumfy.

Jeśli chodzi o klasyfikację podium, to najwięcej razy stali na nim Grzegorz Grzyb i Kajetan Kajetanowicz, po 6. Z 5 pudłami w tabeli plasują się Bryan Bouffier i Michał Sołowow, 4 razy na stopniach podium stali Michał Bębenek i Tomasz Czopik. Najwięcej razy w podkarpackim klasyku startował miejscowy zawodnik Grzegorz Grzyb – 15 razy. 3 występy mniej ma na swoim koncie Tomasz Kuchar, którego w tym roku dogoni Kajetan Kajetanowicz.

Kto radził sobie najlepiej na pojedynczych próbach? Również tutaj wyraźnie przoduje ta sama trójka – 35 prób padło łupem Bryana Bouffiera, 34 Kajetana Kajetanowicza, 24 Grzegorza Grzyba. Teoretycznie rzecz biorąc każdy z nich może być liderem tej klasyfikacji po zakończeniu 26. Rajdu Rzeszowskiego. To samo dotyczy tabeli oesów spędzonych na prowadzeniu – 41 takich ma na swoim koncie Bryan Bouffier, po 33 Grzegorz Grzyb i Kajetan Kajetanowicz.

Kto okaże się najlepszy tym razem? Rywalizacja będzie z całą pewnością bardzo wyrównana, a trzem rzeszowskim muszkieterom szyki postarają się pokrzyżować m.in. Mads Ostberg, Bruno Magalhaes, Aleksiej Łukjaniuk, Filip Nivette, Jarosław Szeja, czy Łukasz Habaj.

Tagi: Rajd Rzeszowski ERC RSMP

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News