Trwa pojedynek czesko-rosyjski

Trwa pojedynek czesko-rosyjski

Trwa pojedynek czesko-rosyjski

Podaj dalej

Jan Kopecky odpiera ataki Aleksieja Łukjaniuka podczas pierwszej niedzielnej pętli Rajdu Barum. Kierowca Skoda Motorsport przed ostatnim trzema odcinkami ma 5,9 sekundy przewagi.

fot. FIA ERC
fot. FIA ERC

Ostatni dzień zmagań w najważniejszym rajdzie naszych południowych sąsiadów stoi pod znakiem walki Kopeckiego z Łukjaniukiem. Dwa z trzech porannych odcinków padły łupem Czecha, jednak wicelider klasyfikacji zdołał wygrać jedną próbę i cały czas pozostaje w walce. Przed ostatnią pętlą różnica pomiędzy Skodą, a Fiestą to niespełna 5,9 sekundy. Czołową trójkę uzupełnia natomiast Bryan Bouffier.

fot. FIA ERC
fot. FIA ERC

Kajetan Kajetanowicz, który po wczorajszych problemach powrócił dziś na trasę by walczyć o punkty za drugi dzień rajdu rano był dwukrotnie czwarty i raz trzeci. Łukasz Habaj cały czasy utrzymujesz 14. miejsce w generalce natomiast bardzo dobrze pisuje się Jarek Szeja, który prowadzi w klasie trzeciej i podczas porannej pętli utrzymał on przewagę nad Martinem Brezikiem na poziomi 16,7 sekundy.

fot. FIA ERC
fot. FIA ERC

W ERC3 cały czas prowadzi Chris Ingram, jednak o drugie miejsce toczy się zacięta walka pomiędzy Łukaszem Pieniążkiem, Lucą Rossettim. Włoch pokonał Polaka na dwóch oesach i na chwilę znalazł się na środkowym stopniu podium, jednak Pieniążkowi udało się skontrować podczas pierwszego przejazdy próby Majak i powrócił na swoją wcześniejszą pozycję. Obecnie obu zawodników dzieli 8,6 sekundy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News