Traktor osiągnął prędkość 247 km/h. To nowy rekord Guinnessa

Traktor osiągnął prędkość 247 km/h. To nowy rekord Guinnessa

123333

Podaj dalej

JCB Fastrac Two zapisał się na kartach historii jako najszybszy traktor świata. Maszyna osiągnęła prędkość 247 km/h. Średnia prędkość przejazdu wyniosła 217 km/h. Za kierownicą siedział Guy Martin.

Poprzedni rekord należał do JCB Fastrac One. Druga wersja maszyny okazała się jednak jeszcze szybszą. Traktor został wyprodukowany w Staffordshire. Rekord został pobity w Yorku na Elvington Airfield.

Za kierownicą maszyny, która pobiła rekord Guinnessa, zasiadał Guy Martin, znany kierowca motocyklowy, z zawodu mechanik ciężarówek. – Byłem tylko małym trybikiem w tym ogromnym przedsięwzięciu, ale jestem z tego dumny, to był zaszczyt. Podziękowania dla JCB – ich traktor to kapitalna maszyna. Wystarczy na niego popatrzyć – to dzieło sztuki – mówił Martin.

Traktor JCB Fastrac Two dysponuje sześciocylindrowym silnikiem o pojemności 7,2 l, generującym moc na poziomie 1016 KM i 2500 Nm momentu obrotowego. Masa maszyny to 3500 kg. W środku znajduje się specjalna klatka bezpieczeństwa zatwierdzona przez FIA.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News