Toyota wyśle Fernando Alonso na Rajd Dakar 2020?

Toyota wyśle Fernando Alonso na Rajd Dakar 2020?

14 interakcji
Toyota wyśle Fernando Alonso na Rajd Dakar 2020?

Podaj dalej

Dość zaskakujące wieści o przyszłości Fernando Alonso przekazuje dziennikarz najpopularniejszego hiszpańskiego radia Cadena SER. Według Jose Antonio Ponsetiego, Bicampeon może wziąć udział w następnej edycji Rajdu Dakar w 2020 r.

Po odejściu z Formuły 1, dwukrotny mistrz świata chce jak najbardziej urozmaicić swój program startów. Hiszpan stawia na duże i kultowe imprezy, które mogą przysporzyć mu jeszcze większej renomy jako kierowcy. 37-latek jest obecnie związany kontraktem z Toyotą w Długodystansowych Mistrzostwach Świata (WEC). Z kolei pod koniec maja wybiera się z McLarenem na słynny wyścig Indianapolis 500, w którym zwycięstwo może mu zapewnić tzw. potrójną koronę sportów motorowych (zwycięstwo w 24h Le Mans, Indy 500 i Grand Prix Monako F1 lub mistrzostwo F1).

Fernando Alonso twierdzi, że nie ma talentu do WRC lub Rajdu Dakar

Doniesienia o startach w rajdach są wyjątkową niespodzianką, ponieważ jeszcze kilka miesięcy temu Alonso stwierdził, że „brakuje mu talentu” do startów w rajdach. Jednak ta dziedzina motorsportu jest coraz ważniejsza dla Toyoty. Dziennikarz sugeruje, że były plany zorganizowania startu w Rajdzie Monte Carlo 2020. Jednak taki gościnny start za kierownicą Toyoty Yaris WRC byłby raczej kłopotliwy dla zespołu mądrze zarządzanego przez Tommiego Makinena.

Stąd padł pomysł, aby kierowcę z Oviedo wysłać na Dakar Rally. Toyota od lat jest zaangażowana w starty w super maratonie terenowym, choć nadal czeka na zwycięstwo. W ostatnich 6 latach podia dla japońskiej marki w klasyfikacji samochodów zdobywali Giniel de Villers oraz Nasser Al-Attiyah. Katarczyk miałby być kolegą zespołowym Alonso. Utytułowany duet kierowców miałby wesprzeć także zdobywca Mount Everestu, Jesus Calleja.

W ubiegłym tygodniu Fernando Alonso liznął rajdowej jazdy, jeżdżąc buggy z Carlosem Sainzem. El Matador przewiózł także rodaka na prawym fotelu rajdówki.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News