Toyota głównym sponsorem Rajdu Australii

Toyota głównym sponsorem Rajdu Australii

Podaj dalej

Toyota Australia udzieli wsparcia swojej lokalnej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata, po tym jak udało się jej podpisać umowę na główny sponsoring tegorocznego Rajdu Australii.

Wedle umowy Toyota będzie jedynym dostawcą samochodów podczas tej rundy WRC, gdzie japoński producent ma bardzo silne korzenie rajdowe. Toyota w latach 1990 – 2008 aż dwukrotnie wystawiała fabryczny zespół w Rajdowych Mistrzostwach Australii.

Były fabryczny skład Neal Bates Motorsport do dziś wystawia Toyoty Corolle w tym czempionacie, a syn Neala Batesa – Harry – prowadzi w klasyfikacji generalnej przed Molly Taylor, która – o ironio – jest córką odwiecznego pilota Neala Batesa – Coral Taylor.

Według dyrektora sprzedaży i marketingu Toyota Australia, Tony’ego Cramba, umowa sponsorska Rajdu Australii odzwierciedla przywiązanie marki do rajdów zarówno w stopniu lokalnym, jak i globalnym.

Wsparcie Toyoty dla rajdów pochodzi od samej góry, od naszego prezydenta Akio Toyody, który głęboko wierzy, że trudy ekstremalnych sportów motorowych są kluczowe w budowaniu jeszcze lepszych samochodów – powiedział Cramb.

Cofając się do lat 70. ubiegłego wieku możemy wywnioskować, że istnieje silna więź między Toyotą a rajdami, z czterema tytułami mistrzowskimi dla kierowców i trzema dla producentów, które wtedy zdobyła. Jesteśmy również dumni z naszych relacji z 4-krotnym mistrzem Australii Nealem Batesem i Coral Taylor.

Toyota była również obecna podczas ORLEN 74. Rajdu Polski.

Gazuuuu Toyota in Poland. #wrcofficial #wrc #rallypoland #rally #competition

Post udostępniony przez WRC News (@wrcnewsofficial)

Tagi: Rajdy, WRC, Toyota, Rajd Australii

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News