Toyota Gazoo Racing rozpoczyna podróż do Ameryki

Toyota Gazoo Racing rozpoczyna podróż do Ameryki

Toyota Gazoo Racing rozpoczyna podróż do Ameryki

Podaj dalej

Zespół Toyota Gazoo Racing rozpoczął swą podróż na przyszłoroczny Rajd Dakar zaplanowany na 6 stycznia. Dwie Toyoty Hilux zostaną wysłane do Ameryki Południowej z Johannesburga, a trzecia rozpocznie swą podróż w Europie.

Siedziba zespołu zlokalizowana jest właśnie w Republice Południowej Afryki, w pobliżu kultowego toru Kyalami, niegdyś goszczącego kierowców Formuły 1. Trzecia Toyota Hilux, która jest nowym samochodem zespołu, zostanie wysłana z Europy, gdzie przechodziła ostatnie testy przed Dakarem 2018.

Szef zespołu Toyota Gazoo Racing, Glyn Hall, powiedział: Dotarcie do tego punktu jest dla nas bardzo ekscytujące. Co roku mamy w planie pewne punkty, które musimy zaliczyć przed rozpoczęciem kolejnej edycji Rajdu Dakar. Począwszy od projektów, przez produkcję, aż po testy i wysłanie samochodów do Południowej Ameryki.

W tym roku zespół zdecydował się również wysłać razem z samochodami części zapasowe i wszystkie niezbędne narzędzia.

Mieliśmy małą obsuwę z harmonogramem transportu morskiego, ze względu na ogromne sztormy. W efekcie wysyłamy wszystko transportem powietrznym – wyjaśnia Hall.Nasza współpraca z SAA Cargo jest w tym momencie nieoceniona, odgrywają oni ważną rolę przed najtrudniejszym motoryzacyjnym wyzwaniem świata.

Zespół wyrusza do Dakaru w bardzo dobrych nastrojach, a wszyscy trzej kierowcy są zadowoleni z rozwoju nowej Toyoty Hilux.

W przygotowaniach do Rajdu Dakar musieliśmy zdążyć ze wszystkimi terminami. Teraz mamy jednak chwilę na relaks, więc w Południowej Ameryce będziemy wypoczęci i gotowi do rywalizacji.

Przyszłoroczna rywalizacja rozpocznie się 6 stycznia, jednak ekipa techniczna rozpocznie składanie i testowanie trzech samochodów już 1 stycznia.

Tagi: Rajd Dakar, Toyota, Hilux, ReadyForDakar, OriginalByMotul, MotulEpicStory, Dakar18

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News