Toto Wolff może przejąć stery w Formule 1

Toto Wolff może przejąć stery w Formule 1

15 interakcji

Podaj dalej

Szef działu sportów motorowych Mercedesa – Toto Wolff, może od 2021 roku zająć miejsce Chase’a Careya na stanowisku dyrektora generalnego Formuły 1.

Do ciekawych informacji dotarł portal racefans.net. Według Dietera Renckena, Wolff ma szansę na objęcie najważniejszego stanowiska w F1 już w 2021 rok. Austriakowi po sezonie 2020 wygasa jego kontrakt z Mercedesem a osoby związane z Liberty Media wydają się być przekonane, że Carey odejdzie z piastowanego stanowiska po zakończeniu następnego sezonu.

Taka opcja jest dla Wolffa dobra z kilku powodów. Po pierwsze w sezonie 2021 w Formule 1 zaczną obowiązywać nowe przepisy, które mogą wyrównać poziom w stawce. Dominacja zespołu z Brackley może więc się zakończyć, a lider Srebrnych Strzał z pewnością wolałby odejść z zespołu w glorii chwały. Dodatkowo na emeryturę przejdzie Dieter Zetsche, który jest szefem szefem działu aut drogowych Mercedesa. Zastąpi go Ola Kallenius, który podobno nie ma najlepszych relacji z Wolffem.

Po wyścigu w Azerbejdżanie Austriak przyznał, że faktycznie rozważa swoją przyszłość. Rzecznicy prasowi Formuły odmówili natomiast komentarza na temat przyszłości Chase’a Careya i jego planów na przyszłość.

Mercedes na dobre rozstaje się z napędem RWD

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News