Tor Most: Zapowiedź wielkich emocji

Tor Most: Zapowiedź wielkich emocji

Podaj dalej

W najbliższy weekend kierowcy KIA LOTOS RACE udadzą się na dobrze im znany tor Autodrom Most zlokalizowany w pobliżu Ujścia nad Łebą. Po raz kolejny młodzi kierowcy walczący o tytuł Mistrza Polski Kia Picanto staną do rywalizacji obok ogromnych potworów z serii FIA ETRC, a my możemy być pewni, że emocji w pierwszy weekend września nie będzie brakowało.

Ubiegłoroczne wyścigi w Mostach trzymały w napięciu aż do ostatnich metrów rywalizacji, a po zwycięstwa sięgnęli ostatecznie Bartosz Paziewski i Kamil Serafin.

Pierwszy z nich na ostatnim zakręcie wyprzedził lidera cyklu i późniejszego mistrza KIA LOTOS RACE Karola Urbaniaka i wjechał na prostą startową z przewagą 0,026 sekundy.

Z pole position do pierwszego wyścigu wystartował Karol Urbaniak, jednak już na drugim okrążeniu po pięknym manewrze Alberta Legutki dwukrotny mistrz Karol Urbaniak musiał ustąpić miejsca mniej doświadczonemu koledze.

W drugim wyścigu najlepszy okazał się Kamil Serafin – zawodnik ze Szczecina wystartował z drugiego pola i już na pierwszym zakręcie wyprzedził Tomka Magdziarza, od tego momentu kontrolując swoje tempo.

Nie był to jednak koniec przetasowań w stawce na pierwszym okrążeniu – Karol Urbaniak, startujący z piątego pola wskoczył na P3 przed Pawła Wysmyka i Damiana Litwinowicza.

Tagi: KIA LOTOS RACE, Kia Picanto, Autodrom Most

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News