Tomasz Zbroja liderem

Tomasz Zbroja liderem

Podaj dalej

Pierwsza pętla 62. Rajdu Wisły za nami. Po trzech odcinkach specjalnych na prowadzeniu znajduje się załoga Tomasz Zbroja i Piotr Walczak. Drugie miejsce w klasyfikacji zajmuje duet Cieślak/Sajdak z 17-sekundową stratą do lidera. Za nimi uplasował się jadący za kierownicą Citroena Saxo VTS Tomasz Sztwiertnia (+19,20s).

rw-2

Pierwsza próba Koniaków 1 należała do kierowcy Renault Clio. Tomasz Zbroja o 6,8 s wyprzedził Damiana Kostkę. Trzeci czas wykręcił Mikołaj Marczyk (+8,5s). Czwarty był Tomasz Sztwiertnia (+8,6s), a piaty Szymon Cieślak (+11,10s). Pierwszą dziesiątkę zamknął Szymon Żarłok (+15,6s).

Załoga Zbroja/Walczak ponownie byli najszybsi. Odcinek Kotelnica 1 przejechali w czasie 3:34.80, wyprzedzając o 2,5 s Szymona Cieślaka. Trzeci rezultat osiągnął Tomasz Sztwiertnia (+6,2s). Czwarty czas wykręcił kierowca Hondy Civic, Piotr Baran (+10,1s), a piąty pilotowany przez Marcina Gasia, Kamil Bolek (+11,1s).

Drugi przejazd przez OS Koniaków zakończył się trzecim już zwycięstwem Tomasza Zbroi. Z 3,4- sekundową stratą na mecie zameldował się Szymon Cieślak. Duet Sztwiertnia/Pietruszka ponownie odnotowali trzeci czas (+4,4s). Czwarty był Tomasz Marek (+12s), piąty Kamil Bolek (+12,5s).

W GOŚĆ 2WD na czele znajduje się Tomasz Gryc z Michałem Kuśnierzem. Kierowca Peugota 208 R2 wyprzedził o 11,5 s załogę Marek Sąsiad/Maciej Chrupcała. Ostatnie miejsce na podium dla Zbigniewa Skucha-Cienciała (+41,10s). W GOŚĆ 4WD prowadzi Marcin Słobodzian przed Tomaszem Kwiędaczem (+21,7s).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News