Tochowicz i Kopiec w GSMP 2017

Tochowicz i Kopiec w GSMP 2017

Podaj dalej

Z trasą tegorocznej edycji Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego zmierzy się imponująca liczba stu zawodników. W Sanoku są również Michał Tochowicz i K-Sport, którzy zaliczą kolejny wspólny sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Ekipa nadal wystawiać będzie charakterystycznego biało-pomarańczowego Peugeota 106 Maxi w barwach ProfiAuto. Największa sieć hurtowni i serwisów motoryzacyjnych pojawi się również na N-grupowej Hondzie Civic Type-R. Podobnie, jak Michał w sezonie 2015, teraz również Łukasz Kopiec będzie stawiał swoje pierwsze kroki w GSMP właśnie na trasie w Bieszczadach. Rekordowa frekwencja będzie mocnym punktem pierwszego z siedmiu wyścigowych weekendów i miejmy nadzieję, również zapowiedzią sezonu pełnego zaciętych pojedynków i doskonałych sportowych emocji.

Michał Tochowicz: Nadszedł ten tak bardzo wyczekiwany moment, start w GSMP Załuż 2017. Wspólnie z zespołem kontynuujemy projekt z sezonu 2016 i pracujemy nad rozwojem Peugeota 106 Maxi. Po krótkim odpoczynku po zeszłorocznej Korczynie, ruszyliśmy z przygotowaniami. Mocno pracowaliśmy nad silnikiem i zawieszeniem, a po testach jestem naprawdę zadowolony i wiem, że będzie pozytywnie. Im było bliżej tego startu tym czas szybciej uciekał, ale mimo, że trudno było trzymać się założonego wcześniej harmonogramu, to udało się dobrze przygotować na ten weekend.

Bieszczadzki Wyścig Górski zawsze będzie dla mnie wyjątkowy, bo właśnie tutaj debiutowałem i zakochałem się w tym sporcie. Załuż może nie należy do najtrudniejszych tras, ale przyjemność z jazdy jest tutaj naprawdę duża. Mimo, że mam za sobą dwa pełne sezony to emocje, jakie towarzyszą mi przed startem są cały czas równie mocne.

W Załużu nasza klasa będzie bardzo silna – kilka nowych twarzy i nowych samochodów zapowiada naprawdę ciekawy początek sezonu. Liczę na to, że każda kolejna runda będzie coraz ciekawsza dla zawodników i kibiców, a frajda z jazdy coraz większa. Skupiamy się nad ciągłym rozwojem i cały czas będziemy pracować nad samochodem, a wspierać nas w tym będą ProfiAuto – największa sieć hurtowni i serwisów motoryzacyjnych, K-Sport oraz Buchti.pl Promotion. Do zobaczenia!”

Łukasz Kopiec: O zaangażowaniu w wyścigi górskie myślałem już od dawna, więc najwyższy czas zrobić ten pierwszy krok. Debiut w każdej dziedzinie to duże wyzwanie, a zwłaszcza w tak dynamicznej dyscyplinie, ale jestem bardzo dobrej myśli. Wiem, że przede mną dużo pracy, ale taka nauka to przyjemność. Jadę po swoje pierwsze doświadczenia w nowym samochodzie Honda Civic Type-R, ale mogę liczyć na wsparcie ekipy SERAFINR-RS, która w sporcie samochodowym jest już od lat więc, mimo że jest stres to ciekawość i chęć sprawdzenia się jest dużo większa.

Znamy się z Michałem od lat i dużo rozmawialiśmy, jak niesamowite emocje daje ten sport. Cieszę się, że właśnie w takim gronie będę mógł stawiać swoje pierwsze kroki w wyścigach górskich. Będę się bardzo starał, żeby ten start zakończyć pozytywnie i pokazać się z dobrej strony. Bardzo pomoże mi wsparcie kibiców. Trzymajcie mocno kciuki za całą ekipę ProfiAuto.”

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News