To szalone nagranie pomoże zrozumieć ci względność ruchu oraz dlaczego mężczyźni żyją krócej od kobiet

To szalone nagranie pomoże zrozumieć ci względność ruchu oraz dlaczego mężczyźni żyją krócej od kobiet

fizyka-ruch-kaskader

Podaj dalej

Nauka fizyki nie musi być nudna. Wręcz przeciwnie może być ekstremalna, jeśli do eksperymentów użyjemy rozpędzonego samochodu.

Na poniższym filmie widać jak na dachu jadącego auta leżący mężczyzna wyskakuje w górę, przelatując idealnie przez środek trzech okręgów, zawieszonych na stelażach. Chwilę potem człowiek opada idealnie na miejsce na dachu, z którego się wybił, mimo szybkiego przemieszczenia.

Jeżeli ktoś nie może zrozumieć dlaczego ruch jest względny, to właśnie tym nagraniem można wyłożyć to łopatologicznie. Z punktu widzenia kaskadera, on podskoczył w miejscu. Jednak z pozycji obserwatora obok, mężczyzna przesunął się w powietrzu o kilka metrów. Z tego względu nie istnieje ruch absolutny, ponieważ jego określenie zależy od punktu odniesienia.

Przy okazji tego ekstremalnego wyczynu można jednocześnie zrozumieć, dlaczego mężczyźni żyją krócej od kobiet. Po prostu faceci uwielbiają imać się niebezpiecznych eksperymentów, które dają zastrzyk adrenaliny. To, że nie zawsze kończą się zgodnie z planem, jest już prozą życia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News