To Lamborghini może być jednym z najdroższych modeli w historii... Lego Technic

Jeśli lubisz duże modele szybkich samochodów to lepiej znajdź więcej miejsca na swoich półkach.

To Lamborghini może być jednym z najdroższych modeli w historii… Lego Technic
Podaj dalej

Lego do tej pory wypuściło już dwa zestawy z serii Technic oparte na rzeczywistych pojazdach w ramach serii Ultimate. W 2016 roku pojawiło się Porsche 911 GT3 RS, a następnie Bugatti Chiron w 2018 roku.

Tym razem zbudujemy Lamborghini.  Jak na razie szczegóły nie zostały jeszcze ujawnione, ale na pewno będzie to model w skali 1:8 i będzie dostępny w sprzedaży 1 czerwca 2020 roku.Lego nie zdradza z jakim konkretnie modelem Lamborghini będziemy mieć do czynienia.  Wszystko wskazuje jednak na to, że jest bardzo podobne do nadchodzącego Siána. Trzy paski świateł na tyle są bez wątpienia podobne do reflektorów Siána.

Pełnoprawny Sian pojawi się w ilości zaledwie 63 sztuk, a każda z nich będzie napędzana hybrydą V-12 o mocy 807 koni mechanicznych.

Lego mówi, że seria Technic pozwala „na możliwość konstruowania przekładni i mechanizmów różnicowych” w ramach „zaawansowanego doświadczenia w budowaniu, które dla wielu fanów jest trudne, ale satysfakcjonujące”. Po tych słowach można od razu wywnioskować, że na pewno nie będzie to zabawka dla najmłodszych.

Lego zapowiedziało nowy zestaw Lamborghini na Międzynarodowych Targach Zabawek w Norymberdze w Niemczech. Dokładnie w 62 rocznicę Międzynarodowego Dnia Lego. To święto upamiętnia moment złożenia patentu na oryginalną kostkę budowlaną Lego w 1958 roku. Oficjalna cena nie została jeszcze podana, ale jak twierdzą znawcy i fani Lego będzie to 379 euro. Jeśli to prawda, Lamborghini będzie drugim najdroższym zestawem Lego Technic, zaraz po koparce Liebherr R 9800.

 

Przeczytaj również